خانه » فرهنگ و ادب » هنر » نقاشی » نقاشي كلاژ براي مردم جذابيت دارد

نقاشي كلاژ براي مردم جذابيت دارد

نقاشي به شيوه كلاژ آن هم از وسايل دور ريختني براي مردم جذابيت بيشتري دارد. رحيم ابراهيمي،هنرمند نقاش،تصويرگر در گفتگو با خبرنگاربخش تجسمي باشگاه خبرنگاران درباره نمايشگاه تصويرسازي كه برگزار كرده است،گفت:در ...

نقاشي به شيوه كلاژ آن هم از وسايل دور ريختني براي مردم جذابيت بيشتري دارد.

رحيم ابراهيمي،هنرمند نقاش،تصويرگر در گفتگو با خبرنگاربخش تجسمي باشگاه خبرنگاران درباره نمايشگاه تصويرسازي كه برگزار كرده است،گفت:در اين نمايشگاه آثار تصويرسازي در قالب بيش از 25 اثر به نمايش گذاشته شده است.
وي تصريح كرد:بيشتر موضوعات آثار حول محور كودكان است و در حقيقت در اين آثار بيشتر تصوير سازي كتاب كودك صورت گرفته است.
وي در ادامه اظهارداشت:بخشي از آثار به صورت چاپي ارائه شده است و تعدادي از آنها نيز به شيوه كلاژ كار شده است.
وي تصريح كرد:البته بخش اعظم آثار در قالب كلاژ طراحي و ساخته و ارائه شده است.
وي درباره دليل انتخاب كلاژ در خلق آثار گفت:خوشبختانه مردم با هنر نقاشي و تصويرسازي به شيوه كلاژ نسبت به ديگر شيوه‌ها و تكنيك‌هاي موجود در اين هنر بيشتر آشنا هستند بنابراين در اين نمايشگاه نيز تصويرسازي‌هاي را در زمينه كلاژ ارائه كرده‌ام* خلق آثاري از مواد دور ريختني

وي گفت:بيشتر آثاري كه در زمينه تصوير سازي به شيوه كلاژ ارائه كرده‌ام؛عمدتا از مواد دور ريختني بوده است و در حقيقت از اين طريق يعني استفاده از مواد دورريختني به نوعي اهميت استفاده از وسايل و لوازم اطراف كه ظاهراً اهميتي ندارند را بيان كرده‌ام.
ابراهيمي خاطرنشان كرد:برگزاري نمايشگاههايي از اين  طريق مي‌تواند فرصتي براي تفكر بيشتر مخاطبين نسبت به توجه به محيط پيرامون استفاده از مواد ظاهرا غيرقابل استفاده براي خلق آثاري هنري بوده است.
وي گفت:اين نمايشگاه تا بيستم مرداد در نگارخانه شيث ادامه دارد.

پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 6,547
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9736

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری