خانه » سینما و فیلم » هنرپیشه نقش ابن سینا درفیلم آلمانی/ فیلمبرداری در مراکش بجای اصفهان!

هنرپیشه نقش ابن سینا درفیلم آلمانی/ فیلمبرداری در مراکش بجای اصفهان!

فیلم‌برداری فیلم سینمایی "طبیب" (مدیکوس) با بازی بن کینگزلی در نقش ابوعلی سینا ملقب به "طبیب الاطبا" حکیم و طبیب سرشناس ایرانی آغاز شد. بخش‌هایی از این فیلم در استودیوهای ...

فیلم‌برداری فیلم سینمایی “طبیب” (مدیکوس) با بازی بن کینگزلی در نقش ابوعلی سینا ملقب به “طبیب الاطبا” حکیم و طبیب سرشناس ایرانی آغاز شد. بخش‌هایی از این فیلم در استودیوهای تهیه فیلم شهر کلن آلمان تهیه می‌شود.

به گزارش بازتاب به نقل از دویچه وله، برخی ستاره‌های هالیوود در این فیلم بازی می کنند.

این فیلم انگلیسی‌زبان را فیلیپ اشتولتسل کارگردان متولد مونیخ برای شرکت آلمانی “اوفا” می‌سازد.

از چپ به راست: استلان استنسگارد، تام پین، بن کینگزلی

فیلمنامه

فیلمنامه را یان برگر بر اساس رمان “طبیب” اثر نوا گوردون نویسنده آمریکایی، نوشته که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و بیش از ۲۱ میلیون نسخه از آن در دنیا به فروش رسید. داستان “طبیب” در قرن یازدهم میلادی روی می‌دهد و درباره راب کول، یک بچه یتیم و فقیر انگلیسی است که تصمیم می‌گیرد برای تحصیل طب به ایران سفر کند. اما ریگبی بازیگر انگلیسی از دیگر بازیگران این فیلم است که در پایان با قهرمان فیلم فرجام خوشی می‌یابد.

قهرمانان فیلم

تام پین بازیگر بریتانیایی، نقش راب کول را بازی می‌کند. تام پین در برابر بن کینگزلی بازیگر بریتانیایی ظاهر می‌شود که در فیلم “طبیب” نقش ابوعلی سینا حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را بازی می‌کند.

حاکم اصفهان


اولیویه مارتینز بازیگر فرانسوی نیز در نقش “شاه علاءالدوله” حاکم اصفهان ظاهر می‌شود.

فیلم‌برداری در آلمان

فیلمبرداری “طبیب” تا ماه سپتامبر در آلمان و مراکش ادامه خواهد داشت. در مجموع بیش از ۲۰۰ نفر در شهر کلن آلمان در جلو و پشت دوربین در هنگام تهیه فیلم کار می‌کردند.

مراکش به جای اصفهان

تیم فیلمبرداری، به همراه دکور و لباس‌های بازیگران سپس به مراکش رفته تا صحنه‌های بیرونی داستان که در اصفهان اتفاق می‌افتد را در آنجا تهیه کند.

کارگردان آلمانی

فیلیپ اشتولتسل کارگردان فیلم تحسین شده “چهره شمال” است که در سال ۲۰۱۰ ساخته شد. او با موزیک ویدیوهای خود به خصوص برای “رامستین”، “گاربیج” و مدونا به شهرت رسید.

بودجه فیلم

ابوعلی سینا پنجمین فیلمی است که این فیلمساز کارگردانی می‌کند. او با بودجه ۲۵ میلیون یورویی (نزدیک ۴۰ میلیون دلار) و حدود ۴ ماه فیلمبرداری این فیلم را آماده می‌کند. فیلم طبیب قرار است پاییز سال آینده به روی اکران عمومی بیاید.

سر بن کینگزلی سال ۱۹۸۳ برای فیلم سینمایی “گاندی” برنده جایزه اسکار شد و برای فیلم‌های “باگزی”، “جانور جذاب” و “خانه‌ای از شن و مه” نیز نامزد اسکار بوده است. او در “خانه‌ای از شن و مه” نقش یک سرهنگ ایرانی را ایفا کرد.

پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,437
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9727

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری