خانه » خانواده » اختلالات تکاملی در پسران چهار برابر بیشتر از دختران است

اختلالات تکاملی در پسران چهار برابر بیشتر از دختران است

سندرم اسپیرگر یکی از اختلالات تکاملی است که مانع تعاملات اجتماعی فرد با دیگران می شود، این اختلال در پسرها چهار برابر بیشتر از دختران دیده می شود. ناهید السادات جهان ...

سندرم اسپیرگر یکی از اختلالات تکاملی است که مانع تعاملات اجتماعی فرد با دیگران می شود، این اختلال در پسرها چهار برابر بیشتر از دختران دیده می شود.

ناهید السادات جهان پور کارشناسی ارشد فیزیولوژیکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، افزود: سندرم اسپیرگر یکی از اختلالات تکاملی پیش رونده است که به صورت اشکال در تعاملات اجتماعی ظهور کرده و موجب کاهش کارایی فرد می شود.وی گفت: شیوع این سندرم را در یک به 300 کودکان تخمین زده اند، ورزش نقش موثری در روند درمان این کودکان دارد.

جهان پور تصریح کرد: این اختلال در پسرها چهار برابر بیشتر از دخترها و در سنین بعد از سه سالگی دیده می شود.

این کارشناس ارشد فیزیولوژیکی اظهار کرد: اگر چه بیشتر این کودکان از بهره هوشی برخوردار هستند ولی وجود این اختلال موجب اشکالاتی در شروع حرکات موتوری اولیه و راه رفتن در فرد می شود وجود این مشکلات باعث ایجاد استرس های روانی شده و بروز پر فشار خونی و استعداد ابتلا به بیماری های قلبی ، مغزی و کلیوی را تسهیل می کند.

وی ادامه داد: روش های درمانی متعدد شامل آموزش مهارتهای اجتماعی، تمرین های آرام بخشی، دارو درمانی و به ویژه استفاده از ورزشهای خاص است.

وی خاطر نشان کرد: ورزشهای منظم خاص یکی از روش های درمانی موثر در درمان بیماری اسپیرگر است و آگاهی کادر درمانی بهداشتی از روش های تشخیصی و درمانی این بیماری ضروری است.

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,115
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9699

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری