خانه » سلامت » يك معجزه دارويي براي نجات جان هزاران بيماران قلبي

يك معجزه دارويي براي نجات جان هزاران بيماران قلبي

متخصصان قلب و عروق دريافته‌اند قرصي كه فقط 40/1 پوند قيمت دارد در آينده نزديك مي‌تواند جان شمار زيادي از مبتلايان به بيماري‌هاي قلبي را از مرگ نجات دهد. به گزارش ...

متخصصان قلب و عروق دريافته‌اند قرصي كه فقط 40/1 پوند قيمت دارد در آينده نزديك مي‌تواند جان شمار زيادي از مبتلايان به بيماري‌هاي قلبي را از مرگ نجات دهد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين داروي شگفت‌انگيز و معجزه‌گر در حال حاضر در دسترس بيماران انگليسي است. بعلاوه محاسبات نشان داده است كه هزينه درمان و مراقبت‌هاي بيمارستاني براي اين بيماران نيز با استفاده از داروي فوق تا يك چهارم كاهش پيدا مي‌كند كه البته رقم قابل ملاحظه‌اي است.

به نوشته روزنامه ديلي اكسپرس، پروفسور مارتين كوويه متخصص و مشاور كارديولوژي و نارسايي‌هاي قلبي در بيمارستان سلطنتي «برومپتون» در لندن مي‌گويد: اين دارو چند سال است كه در انگليس براي بيماران مبتلا به آنژين صدري تجويز شده و بي‌خطر است اما اكنون داروي مزبور از سوي آژانس دارويي اروپا براي درمان مبتلايان به نارسايي قلبي كه در حال حاضر 900 هزار نفر را در انگليس گرفتار كرده،‌مورد تاييد قرار گرفته است.

اين دارو «ايوابرادين» با نام تجاري «پروكورالان» عرضه مي‌شود و تاييد آژانس دارويي اروپا براي آن گام بسيار مهمي محسوب مي‌شود.

چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,486
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 958

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری