خانه » فرهنگ و ادب » هنر » نقاشی » حراج 80 ميليون دلاری تابلوي «كودك و كبوتر» پيكاسو

حراج 80 ميليون دلاری تابلوي «كودك و كبوتر» پيكاسو

تابلوی نقاشی معروف "کودک و کبوتر" پابلو پیکاسو که 80 ميليون دلار ارزش گذاری شده است توسط دارندگان انگلیسی اش به حراج گذاشته می شود.   به گزارش آخرین نیوز به نقل ...

تابلوی نقاشی معروف “کودک و کبوتر” پابلو پیکاسو که 80 ميليون دلار ارزش گذاری شده است توسط دارندگان انگلیسی اش به حراج گذاشته می شود.

 

به گزارش آخرین نیوز به نقل از ولزآنلاین، تابلوي «كودك و كبوتر» پيكاسو که از کارهای اولیه او محسوب می شود توسط خانواده اشرافی آبرکنوی به حراج کریستی سپرده شده است تا خریداری برای این اثر پیدا کند.

قيمت پيشنهادي براي «كودك و كبوتر» 80 ميليون دلار است، اما به نظر مي‌رسد هيچ گالري در انگليس توان پرداخت اين مبلغ هنگفت را ندارد. به همين دليل انگليسي‌ها نگران خارج شدن اين اثر از كشورشان هستند.

اين نقاشي يكي از اولين كارهاي استاد نقاشي اسپانيا است كه در سن 19 سالگي آن را خلق كرد. پيكاسو پرتره‌ي اين كودك را با كبوتري در دست در سال 1901 در پاريس به تصوير كشيد.

به گزارش بي‌بي‌سي، اين اثر در دهه‌ي 1970 به گالري ملي انگليس در شهر لندن قرض داده شد و به نمايش درآمد. گالري «كرتالد» نيز از سال گذشته آن را در معرض ديد عموم قرار داده است.

«پابلو پيكاسو» نقاش، طراح صحنه، پيکرتراش، گراورساز و سراميک‌کار اسپانيايي و يکي از برترين و تاثيرگذارترين هنرمندان قرن بيستم بود.

چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,121
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 947

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری