خانه » خانواده » با کودکان کابوس دیده چگونه برخورد کنیم؟

با کودکان کابوس دیده چگونه برخورد کنیم؟

کابوس به طور کامل قابل پیشگیری نیست اما والدین میتوانند زمینه را برای یک استراحت آرام شبانه برای فرزندشان آماده کنند. به این ترتیب، وقتی کودک خواب بد میبیند، کمی ...

کابوس به طور کامل قابل پیشگیری نیست اما والدین میتوانند زمینه را برای یک استراحت آرام شبانه برای فرزندشان آماده کنند. به این ترتیب، وقتی کودک خواب بد میبیند، کمی اطمینان دهی و آرامش دادن پدر و مادر می.تواند آرامش ذهن را به کودک برگرداند.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، مهم نیست که در چه سنی بچه ‌ها شروع به خواب دیدن کنند اما حتی کودکان نوپا هم ممکن است درمورد خوابی که شب قبل دیده‌اند حرف بزنند—خواب‌های خوب و خواب‌های بد. بااینکه تقریباً همه بچه‌ها هرازگاه خواب های بد و ترسناک می‌بینند که ناراحتشان می‌کند اما خواب‌های بد یا کابوس در سالهای قبل از مدرسه که ترس از تاریکی بین کودکان بسیار متداول است، بیشتر اتفاق می‌افتد. اما کودکان بزرگتر (و حتی افراد بزرگسال) هم هرازگاهی کابوس می‌بینند.

کابوس به ‌طور کامل قابل پیشگیری نیست اما والدین می‌توانند زمینه را برای یک استراحت آرام شبانه برای فرزندشان آماده کنند. به این ترتیب، وقتی کودک خواب بد می‌بیند، کمی اطمینان ‌دهی و آرامش دادن پدر و مادر می‌تواند آرامش ذهن را به کودک برگرداند.

کمک به کودکان برای غلبه بر این ترس‌های کودکی به آنها این امکان را می‌دهد بر چیزهایی که به نظرشان ترسناک می‌رسد، پیروز شوند.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,684
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9377

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری