خانه » خانواده » لبخند زدن استرس را کاهش مي دهد

لبخند زدن استرس را کاهش مي دهد

اگر استرس داريد، شايد تنها يک لبخند ساده بتواند در از بين بردن آن به شما کمک کند. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، تحقيقات جديد نشان مي دهد ...

اگر استرس داريد، شايد تنها يک لبخند ساده بتواند در از بين بردن آن به شما کمک کند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، تحقيقات جديد نشان مي دهد لبخند زدن به خصوص لبخند کامل به گونه اي که عضلات انتهايي دهان و چشم ها به هم برسند، مي تواند تپش قلب ناشي از استرس را کاهش داده و در نتيجه استرس را از بين ببرد.
محققان معتقدند در هنگام قرارگيري در شرايط استرس زا افراد مي توانند با چند دقيقه لبخند زدن، استرس خود را به طرز چشم گيري کاهش دهند.لبخند زدن هم از لحاظ روانشناختي و بر سلامتي قلب مؤثر است.
در اين تحقيق تکه هاي چوب در دهان افراد قرار گرفت به صورتي که براي نگه داشتن آنها مجبور بودند دهان خود را به حالت لبخند زدن نگاه دارند.نتايج نشان داد اين افراد در شرايط استرس زا با وجود اينکه لبخندشان مصنوعي بوده استرس کمتري داشته و ضربان قلبشان نيز کمتر بود.
اين دانشمندان همچنين بر خنديدن در هنگام استرس تأکيد کردند؛ چراکه خنديدن در هر شرايطي سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند.
در کنار تغذيه مناسب، ورزش کردن و سيگار نکشيدن براي جلوگيري از بيماري هاي قلبي، لبخند زدن و خنديدن نيز از عوامل مؤثر محسوب شده و دانشمندان اثبات کرده اند که بيماران قلبي کمتر مي خندند.

پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,361
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9338

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری