خانه » خودرو » تصاویر / معروف‌ترین ماشین‌های تاریخ سینما

تصاویر / معروف‌ترین ماشین‌های تاریخ سینما

خبر نوشت: نشریه تلگراف به بهانه اکران «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» 12 ماشین معروف تاریخ سینما را معرفی کرده است.   استون مارتین / ماشین موردعلاقه و کلاسیک جیمز باند استون مارتین مدن ...

خبر نوشت: نشریه تلگراف به بهانه اکران «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» 12 ماشین معروف تاریخ سینما را معرفی کرده است.

 

استون مارتین / ماشین موردعلاقه و کلاسیک جیمز باند استون مارتین مدن DB5 بود، شان کانری در «گلدفینگر» سوار این ماشین شد. این ماشین در «فردا هرگز نمی‌میرد»، «تندربال»، «کازینو رویال» و «چشم طلایی» هم حضور داشت.

 

 

تامبلر، ماشین بتمن / در «بتمن می‌آغازد» کرستوفر نولان ماشین جدیدی برای بتمن طراحی شد، این ماشین شبیه اتوموبیل‌های زرهی است و در «شوالیه تاریکی» و با اندکی تغییر در «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» هم حضور دارد.

 

 

فورد موستانگ / شهرت فیلم «بولیت» با بازی استیو مکوئین به صحنه تعقیب و گریز اتوموبیل آن است که به عقیده برخی این سکانس 9 دقیقه‌ای بهترین فصل تعقیب و گریز سینماست. ماشینی که در این صحنه استفاده شده یک فورد موستانگ GT390 مدل سال 1967 است.

 

 

اتوموبیلی که در فیلم «چیتی چیتی بنگ بنگ» از آن استفاده شد براساس ماشین‌های مسابقه‌ای و طرح‌های یان فلمینگ، خالق داستان‌های جیمز باند ساخته شده بود. راننده این ماشین دیک وان دیک بود.

 

 

ماشین بتمن / ماشینی که مایکل کیتن در دو فیلم «بتمن» و «بتمن بازمی‌گردد» هر دو ساخته تیم برتن سوار می‌شد نیز یکی از معروف‌ترین ماشین‌های تاریخ سینماست.

 

 

شلبی موستانگ / نیکلاس کیج در فیلم «سرقت در 60 ثانیه» سوار بر شلبی موستانگ مدل GT500 شد، این ماشین در نسخه اول فیلم محصول سال 1974 هم نقش مهمی داشت.

 

 

فورد دولوکس / این اتوموبیل مدل سال 1948 قرمز رنگ در یکی از صحنه‌های کلیدی فیلم موزیکال «گریس» محصول 1978 حضور داشت، فیلمی که جان تراولتا را ستاره کرد.

 

 

مینی کوپر / در فیلم هیجان‌انگیز «شغل ایتالیایی» با بازی مایکل کین یک صحنه تعقیب و گریز وجود دارد که لطف و زیبایی‌اش را مدیون این مینی کوپر است.

 

 

فورد فالکن XB / در فیلم اکشن «مکس دیوانه» ساخته مل گیبسن یک فورد فالکن زرد رنگ وجود دارد که در یکی از به‌یادماندنی‌ترین صحنه‌های تعقیب و گریز اتوموبیل در سینما با یک فورد فالکن مدل سال 1973 مشکی رنگ رقابت می‌کند.

 

 

جگوار / بازرس مورس با بازی جان تاو در سریال «بازرس مورس» سوار جگواری مدل MK II می‌شد که بسیار به آن علاقه داشت.

 

 

فورد گرن تورینو / در سریال «استارکسی و هوچ» یک فورد گرن تورینو مدل 1976 حضور دارد که شهرتش به صحنه‌های تعقیب و گریز متعددش است.

 

 

شورولت کامارو / شورولت کامارویی که در فیلم «ترانسفورمرها» استفاده شد «بامبل‌بی» نام داشت. رنگ زرد این اتوموبیل در خاطره بسیاری مانده است.

سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 3,163
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9177

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری