خانه » علمی » داروی جدید ضد چاقی تأیید شد

داروی جدید ضد چاقی تأیید شد

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی جدیدی را تایید کرد که در کاهش وزن موثرتر است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، سازمان غذا و داروی آمریکا داروی "کسیمیا" را تایید کرد ...

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی جدیدی را تایید کرد که در کاهش وزن موثرتر است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، سازمان غذا و داروی آمریکا داروی “کسیمیا” را تایید کرد که توانمندی آزمایشگاهی بالای خود را در کاهش وزن به اثبات رسانده است.

نتایج تحقیقات‌ آزمایشگاهی نشان می‌دهد که این داروی جدید توانسته است وزن مصرف کنندگانش را به میزان 23 پوند کاهش دهد و رکورد 13 پوندی را که داروی “Belviq” کسب کرده بود؛ پشت سر بگذارد.

برخی ناظران درباره آثار جانبی داروی جدید بر روی برخی افراد در دوره آزمایش آن ابراز نگرانی می‌کنند که این آثار جانبی از تسریع ضربان قلب گرفته تا برخی دشواریهای تنفسی و غیر از آن را شامل می‌شود.

اعلام تولید این داروی جدید در حالی است که تازه ترین گزارش‌ها هشدار می‌دهد که چاقی حدود 42 درصد از آمریکایی‌ها را تا فرا رسیدن سال 2030 میلادی تهدید خواهد کرد.

این گزارش منتشر شده در نشریه طب پیشگیرانه آمریکا افزود: 30 میلیون آمریکایی دیگر از هم اکنون تا 18 سال دیگر به فهرست افراد چاق افزوده خواهند شد و بار مالی اضافی را تا 549 میلیارد و 500 میلیون دلار را به عنوان هزینه های پزشکی بر خزانه دولت به تحمیل خواهند کرد.

کسیمیا دومین نوع از داروهای ضد چاقی است که از سال 1999 میلادی مجوز می‌گیرد.

محقق ژانت وودکوک گفت: از طریق استفاده مسئولانه و شیوه زندگی سالم شامل رژیم کم کالری و تمرین های ورزشی، داروی کسیمیا درمان دیگری را برای کاهش وزن دائمی در آمریکایی ها چاق یا افراد دارای اضافه وزن یا دستکم یکی از بیماریهای مرتبط با چاقی ارائه می دهد.

افراد بالغی که شاخص توده بدن آنها 30 یا در مرز 27 است و دستکم از یک بیماری مرتبط با چاقی نظیر افزایش فشار خون، دیابت نوع دوم یا سطح بالای کلسترول رنج می برند،کسیمیا برای مجاز است.

کسیمیا آمیخته‌ای از دو داروی موجود در بازار به نام های ” Phentermine”از مشتقات آمفیتامین که برای قطع اشتها بکار می رود و “Topiramate” ضد صرع است.

سازمان غذا و داروی آمریکا تاکید کرد که مصرف کسیمیا برای زنان باردارممنوع است زیرا باعث آسیب جنین می‌شود.

سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,251
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9135

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری