خانه » فناوری » دوربین 33مگاپیکسلی برای المپیک

دوربین 33مگاپیکسلی برای المپیک

شرکت ژاپنی NHK با همکاری هیتاچی دوربین بسیار حرفه ای را مخصوص رقابت های 2012 تولید کرده است. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران: یک شرکت ژاپنی با همکاری هیتاچی اقدام به تولید ...

شرکت ژاپنی NHK با همکاری هیتاچی دوربین بسیار حرفه ای را مخصوص رقابت های 2012 تولید کرده است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران: یک شرکت ژاپنی با همکاری هیتاچی اقدام به تولید دوربین فیلمبرداری پرتال کرده اند که می تواند با رزولوشن باور نکردنی 33 مگاپیکسل فیلمبرداری کند.
این دوربین ویدئوهای ضبط شده را با فرمت اختصاصی جدید که قرار است در آینده روی دوربین های HDTV ارائه شود ارايه کند و رزولوشنی برابر 4320*7580 دارد از آنجا که سرعت پخش برای چنین رزولوشن بالایی بسیار اهمیت دارد تا تصاویری طبیعی مانند آنچه که در دنیای واقعی میبینیم به نظر برسد سرعت فیلمبرداری برای چنین رزولوشنی برابر 120 فریم در ثانیه است که در مقایسه با سرعت 30 و 24 فریم در ثانیه برای ویدئوهای HD بسیار عجیب به نظر می رسد.
اگر چه سرعت 120 فریم در تصاویر ویدئویی معمول نیز به کار می رود اما تنها برای ثبت صحنه های اسلوموشن استفاده می شود.
در مورد تصاویری که تقریبا در اندازه یک دیوار پخش می شود باید از چنین سرعت بالایی استفاده شود تا صحنه های اکشن و پر تحرک به صورت محو دیده نشوند.
پردازشگری که این حجم اطلاعات را ذخیره می کند می بایست در هر ثانیه اطلاعات رسیده از 4 میلیون پیکسل را خوانده و پردازش و ذخیره کند.
قرار است این دوربین در المپیک 2012 لندن استفاده شود حتی اگر ویدئوهای این دوربین مورد استفاده قرار نگیرد بعید نیست بتوانید هر یک از ضریم های این ویدئو را به عنوان عکس سال روی یک بیلبورد چاپ کنید.
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,139
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 9020

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری