خانه » علمی » تصاویر/ آخرین تلاش برای تاریخی‌ترین پرش فضایی!

تصاویر/ آخرین تلاش برای تاریخی‌ترین پرش فضایی!

«فلیکس باومگارتنر» چترباز اتریشی روز چهارشنبه با پرش از ارتفاع 96 هزار پایی، آخرین مرحله تمرینات برای انجام «پرش فضایی» را تکمیل کرد. به گزارش ایسنا، «جو کیتینگر» در سال 1960 ...

«فلیکس باومگارتنر» چترباز اتریشی روز چهارشنبه با پرش از ارتفاع 96 هزار پایی، آخرین مرحله تمرینات برای انجام «پرش فضایی» را تکمیل کرد.

به گزارش ایسنا، «جو کیتینگر» در سال 1960 میلادی با پرش از ارتفاع 102 هزار پایی رکورد پرش فضایی (space jump) را به نام خود ثبت کرد و اکنون فلیکس باومگارتنر Felix Baumgartner قصد دارد با پرش از ارتفاع 125 هزار پایی (37 کیلومتری) بالای زمین، علاوه بر شکستن این رکورد، رکورد پرش مافوق صوت انسانی را نیز به نام خود ثبت کند.

برای انجام این برنامه کپسول فضایی ویژه ای طراحی شده است که توسط یک بالن عظیم هلیومی به ارتفاع مورد نظر منتقل می شود؛ همچنین لباس مخصوصی مجهز به اکسیژن و چتر نجات با قابلیت تحمل فشار شدید هوا در آن ارتفاع طراحی شده است.

«باومگارتنر» در دومین و آخرین مرحله از تمرینات خود، در مدت 90 دقیقه توسط این کپسول به ارتفاع 29 کیلومتری بالای زمین منتقل و پرش آزاد خود را انجام داد.

پرش آزاد با سرعت 863 کیلومتر در ساعت حدود سه دقیقه و 48 ثانیه بطول انجامید و پس از باز شدن چتر در مدت زمان 10 دقیقه و 30 ثانیه در منطقه راسول در نیومکزیکو فرود آمد.

مرحله نهایی مأموریت پرش فضایی Red Bull Stratos برای ماه اینده برنامه ریزی شده است.

عکسها از دیلی میل

جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,626
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8952

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری