خانه » فرهنگ و ادب » هنر » مروري بر خبرهاي دريافتي هنري

مروري بر خبرهاي دريافتي هنري

نگارخانه اصلي برج آزادي در روزهاي پاياني سال از 15 اسفند با افتتاح نمايشگاه نقاشي‌هاي رويا موسي‌زاده ميزبان علاقه‌مندان به اين هنر خواهد بود. به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، ...

نگارخانه اصلي برج آزادي در روزهاي پاياني سال از 15 اسفند با افتتاح نمايشگاه نقاشي‌هاي رويا موسي‌زاده ميزبان علاقه‌مندان به اين هنر خواهد بود.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، اين نمايشگاه شامل 20 تابلو است که توسط اين هنرمند نقاشي شده است. در خلق اين آثار از تکنيکهاي رنگ روغن، پاستل، گواش، بافت برجسته و ترکيب مواد استفاده شده و سبک رئال، سورئال و تخيلي به چشم مي خورد.

موسي‌زاده در 13 سال تجربه نقاشي آثار خود را در فرهنگسراي امام خميني و نگارخانه ارشاد استان البرز و نگارخانه ارشاد شهرستان اهر به نمايش گذاشته است.

اين نمايشگاه تا 28 اسفند داير و علاقه‌مندان مي‌توانند همه روزه به غير از شنبه‌ها از ساعت 9 تا 17 به برج آزادي مراجعه کنند.

***************

فيلم مستند- انيميشن «از پس غبار» در «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» توليد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، تصويربرداري بخش مستند اين فيلم كه كارگرداني آن بر عهده «سيدسينا عطائيان» است، از روز 13 اسفندماه در تهران آغاز شده و طبق برنامه‌ريزي به‌عمل آمده، بخش دوم تصويربرداري اين پروژه، در شهر فرانكفورت آلمان صورت خواهد پذيرفت.

برپايه اين گزارش، «استوري‌بورد» بخش انيميشن اين اثر نيز به اتمام رسيده و وارد مرحله ساخت كاراكتر و تصويرسازي شده است. ضمن اينكه تدوين فيلم نيز به‌صورت همزمان انجام مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد: مستند- انيميشن «از پس غبار» روايت فرش ايراني در عبور از حوادث تاريخي و مرزهاي كشورها را به تصوير مي‌كشد.

گفتني است: عوامل توليد اين فيلم عبارتند از: نويسنده و كارگردان: سيدسينا عطائيان، پژوهشگر: ساناز قرباني، تصويربردار (ايران): هومن جهرمي، صدابردار: سيدمهدي حسيني، مديرتوليد: امير دهفولي، تدوينگر: كاوه مرحمتي، دستيار كارگردان: تيمور طالبي، تهيه‌كننده: مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

********************

مدير نمايشگاه تجهيزات و مواد نخستين دوسالانه ديوارنگاري و گرافيک محيطي شهر با اعلام حضور 12 شرکت داخلي در نمايشگاه جنبي دوسالانه گفت: سياست سازمان زيباسازي شهرداري تهران حمايت از توليدکنندگان داخلي مواد و مصالح ديوارنگاري است.

داوود صباحي در همين رابطه گفت: تهران دچار خلايي در زمينه زيباسازي شهري است که معضلي ديرينه براي اين شهر محسوب مي‌شود.

او با اشاره به برگزاري نمايشگاه تجهيزات و مواد که قرار است از 17 تا 21 اسفندماه و همزمان با نخستين دوسالانه ديوارنگاري در تهران برگزار شود، افزود: تا کنون قدم‌هاي زيادي از سوي سازمان زيباسازي براي زيباتر شدن منظر شهري برداشته شده است اما تا رسيدن به وضعيت مطلوب که متناسب با فرهنگ ما باشد و مخاطب نيز با اثر ارتباط لازم را برقرار کند، فاصله داريم.

صباحي با بيان اينکه برگزاري نخستين دوسالانه ديوار نگاري و گرافيک محيطي باتفاق مبارکي درعرصه ارتقاي گرافيک محيطي است و مي‌تواند بخش اعظمي از هنرمندان را جذب بازار کار کند، تاکيد کرد: اين دوسالانه فضايي است که توليدکنندگان مواد و مصالح مورد نياز را با مسئولان و هنرمندان اين عرصه پيوند مي‌دهد.

مدير نمايشگاه تجهيزات و مواد نخستين دوسالانه ديوارنگاري و گرافيک محيطي خاطرنشان کرد: در کنار برگزاري دوسالانه، نمايشگاهي ويژه معرفي توليدکنندگان مواد و تجهيزات که از ميان برترين‌ها در اين عرصه انتخاب شده است، برپا مي‌شود و در مجموع 12 شرکت ايراني در نمايشگاه حضور دارند.

صباحي بر حمايت سازمان زيباسازي از توليدکنندگان داخلي تاكيد كرد و افزود: در اين نمايشگاه به هيچ عنوان دنبال توليدکنندگان خارجي نبوده‌ايم و همواره درصدد هستيم تا از توليد کنندگان داخلي که ماليات مي‌پردازند و اشتغال‌زايي مي‌کنند، حمايت شود.

به گفته او،غرفه‌هاي اين نمايشگاه به موادي چون سفال، سنگ، آجر، بتن و رنگ اختصاص دارد. همچنين در اين نمايشگاه به نورپردازي و پاکسازي شهر نيز توجه شده است.

مدير نمايشگاه تجهيزات و مواد نخستين دوسالانه ديوارنگاري و گرافيک محيطي خاطر نشان كرد: تهران داراي آلودگي‌هاي زيادي است و اين امرسبب افت کيفيت آثار گرافيک محيطي مي‌شود ،بنابراين شرکت‌کنندگان در اين نمايشگاه موادي با شکنندگي کمتر و ماندگاري بيشتر را در معرض ديد هنرمندان، کارشناسان و مسئولان قرار مي‌دهند.

نخستين دوسالانه ديوار نگاري و گرافيک محيطي شهر تهران از سوي سازمان زيباسازي شهرداري تهران و با هدف ارتقاي کيفيت بصري شهر از 17 تا 21 اسفندماه در سه بخش مسابقه،نمايشگاه آثار طراحي و نمايشگاه تجهيزات و بخش پژوهش و همايش علمي در محل برج ميلاد تهران برگزار مي‌شود.

چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,045
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 889

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری