خانه » فرهنگ و ادب » شعر » گزيده‌ي شعر نيما يوشيج همراه با بررسي شعرهايش

گزيده‌ي شعر نيما يوشيج همراه با بررسي شعرهايش

گزيده‌ي شعرهاي نيما يوشيج همراه با بررسي شعرهاي پدر شعر نو فارسي منتشر مي‌شود. به گزارش خبرنگار كتاب خبرگزاري دانجشويان ايران (ايسنا)، سهيل محمودي و ساعد باقري در ادامه‌ي تدوين و ...

گزيده‌ي شعرهاي نيما يوشيج همراه با بررسي شعرهاي پدر شعر نو فارسي منتشر مي‌شود.

به گزارش خبرنگار كتاب خبرگزاري دانجشويان ايران (ايسنا)، سهيل محمودي و ساعد باقري در ادامه‌ي تدوين و بررسي مجموعه‌ي صد سال شعر فارسي، كتابي را در بررسي سروده‌هاي نيما يوشيج و همچنين تدوين گزيده‌اي از شعرهاي او آماده كردند كه از سوي انتشارات كتا‌ب‌هاي جيبي منتشر مي‌شود.

به گفته‌ي سهيل محمودي، اين مجموعه از ملك‌الشعرا بهار شروع شده است و تا سال‌هاي اخير نيز ادامه پيدا مي‌كند و كتاب‌ها در قطع جيبي با قيمت ارزان عرضه مي‌شود.

آخرين اثري كه از اين مجموعه منتشر شده، كتاب عارف قزويني است.

در اين مجموعه، سهيل محمودي و ساعد باقري به ارائه‌ي آنتولوژي و گزيده‌اي از شعرهاي شاعران صد سال اخير (1285 تا 1385) مي‌پردازند، البته در اين ميان به شاعران يكي دو سال قبل و بعد اين بازه‌ي زماني هم كه در تحول شعر فارسي در اين صد سال دخيل بوده‌اند، اشاره مي‌شود. هر جلد اين مجموعه حدود 150 صفحه است كه در قطع پالتويي منتشر مي‌شود؛ حدود يك‌چهارم كتاب‌ها نقد و تحليل و سه‌چهارم آن‌ها گزيده‌اي از شعرهاي شاعران است كه محمودي و باقري اين شعرها را بر اساس قالب‌ها تعريف كرده و به آن‌ها نظم و ترتيب داده‌اند.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,088
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8738

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری