خانه » بین المللی » صید ماهی 500کیلویی توسط یک پیرمرد

صید ماهی 500کیلویی توسط یک پیرمرد

صید این ماهی غول‌ پیکر حدود یک ساعت و نیم طول کشیده است. طول ماهی غول‌پیکر 12 فوت (65/3 متر) و پهنای آن در ناحیه شکم 53 اینچ (346/1متر) بوده ...

صید این ماهی غول‌ پیکر حدود یک ساعت و نیم طول کشیده است. طول ماهی غول‌پیکر 12 فوت (65/3 متر) و پهنای آن در ناحیه شکم 53 اینچ (346/1متر) بوده است.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، ماهیان خاویاری یا استورژون، از جمله گونه‌های آبزی کم نظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله که به عصر ژوراسیک باز می ‌گردد بر خوردارند و از این رو ماهیان خاویار را فسیل‌های زنده جهان می‌نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز باز مانده‌اند. این ماهیان به ۲۷ گونه و زیرگونه در جهان تقسیم می‌شوند.

طی روزهای اخیر، بزرگترین ماهی از نوع ماهی‌ های خاویاری توسط یک زن و شوهر انگلیسی صید و سپس آزاد شد. این ماهی که وزنش 1100 پوند (95/498 کیلوگرم) است به وسیله مایکل اسنل 65 ساله و همسرش مارگارت در بریتیش کلمبیای کانادا صید شد.

صید این ماهی غول‌ پیکر حدود یک ساعت و نیم طول کشیده است. طول ماهی غول‌پیکر 12 فوت (65/3 متر) و پهنای آن در ناحیه شکم 53 اینچ (346/1متر) بوده است.

مایکل اسنل در این باره می‌گوید: همه چیز به سرعت اتفاق افتاد. هنگامی که سعی داشتیم با همسرم ماهی را از آب بیرون بکشیم متوجه ابعاد بزرگ‌ آن شدیم. من تاکنون ماهی خاویاری به این بزرگی ندیده بودم. هنگامی که این ماهی غول‌پیکر را بغل کرده بودم احساس می‌کردم با یکی از دایناسورهای ما قبل تاریخ برخورد کرده‌ام.

به نظر می‌رسد این ماهی در منطقه بریتیش کلمبیا رکوردشکنی کرده است. این ماهیگیران پس از گفتگو با کارشناسان قانع شدند که ماهی را پس از چسباندن برچسب به آب بازگردانند.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,703
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8643

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری