خانه » سینما و فیلم » تئاتر » شرایط جسمی‌ام اجازه حضور طولانی مدت بر صحنه تئاتر را نمی‌دهد

شرایط جسمی‌ام اجازه حضور طولانی مدت بر صحنه تئاتر را نمی‌دهد

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر درباره احتمال حضور بر صحنه تئاتر در سال جاری گفت: به دلیل شرایط جسمی باید در اثری به ایفای نقش بپردازم که مدت ...

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر درباره احتمال حضور بر صحنه تئاتر در سال جاری گفت: به دلیل شرایط جسمی باید در اثری به ایفای نقش بپردازم که مدت کوتاهی اجرا شود و به همین دلیل در انتظار فراهم شدن فرصت هستم. به گزارش خبرنگار مهر، جمشید مشایخی از جمله بازیگران برجسته تئاتر ایران است که طی سال‌های متمادی بر صحنه حضور پیدا کرده و نقش‌آفرینی‌های او از خاطر علاقه‌مندان به هنر و تئاتر پاک نمی‌شود. وی کار خود در تئاتر را از گروه “پاسارگاد” به سرپرستی زنده یاد حمید سمندریان آغاز کرد و در آثار این گروه نمایشی به ایفای نقش پرداخت.

مشایخی در سال‌های 76 و 78 در نمایش‌های “آمیز قلمدون” و “شب روی سنگفرش خیس” به ایفای نقش پرداخت و پس از آن از صحنه‌های تئاتر فاصله گرفت.

این بازیگر برجسته سینما و تئاتر درباره احتمال حضور مجدد خود بر صحنه تئاتر در سال جاری به خبرنگار مهر گفت: امسال آقای هادی مرزبان پیشنهاد حضور در نمایش “شب روی سنگفرش خیس” را به من دادند ولی متأسفانه به دلیل عمل جراحی که روی روده انجام داده‌ام نمی‌توانم به صورت طولانی مدت روی صحنه تئاتر حاضر شوم.

وی تأکید کرد: اگر فرصتی فراهم شود و نمایشی به مدت کوتاه اجرا شود در آن به ایفای نقش خواهم پرداخت. من کار خود را از تئاتر شروع کردم و بارها گفته‌ام که شاگرد استاد حمید سمندریان بودم و از او خیلی چیزها آموختم.

این هنرمند باسابقه و برجسته تئاتر معتقد است تئاتر هنر واقعی است و هر کسی نمی‌تواند به‌عنوان بازیگر روی صحنه تئاتر حاضر شود. مشایخی که این روزها به دلیل شکستگی پای راست حین فیلمبرداری، در خانه بستری است یادآور شد: افتخار می‌کنم کار خود را از تئاتر آغاز کرده‌ام و خوشحال می‌شوم که فرصتی مناسب فراهم شود تا بازهم به صحنه تئاتر برگردم.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,395
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8548

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری