خانه » سلامت » پرکاری تیروئید چيست؟

پرکاری تیروئید چيست؟

برخی بیماری‌ها به نام افراد مشهوری که دچار آن شده‌اند نیز معروف می‌شوند. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک،پرکاری تیروئید بیماری‌ای هورمونی است که اگرچه با دارو مهار شدنی است اما طبق تحقیقات ...

برخی بیماری‌ها به نام افراد مشهوری که دچار آن شده‌اند نیز معروف می‌شوند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک،پرکاری تیروئید بیماری‌ای هورمونی است که اگرچه با دارو مهار شدنی است اما طبق تحقیقات به‌عمل آمده این داروها عوارض جانبی‌ای نیز برای مصرف‌کننده به همراه دارد. در این بیماری میزان هورمون‌های تیروئید در گردش خون بسیار زیاد می‌شود و علائمی چون بزرگ‌شدن غده تیروئید، بیرون زدن چشم‌ها، تندی نبض، عرق زیاد، خستگی، کاهش وزن و برخی علائم عصبی مثل بی‌قراری و تحریک‌پذیری را به‌وجود می‌آورد.

گیاه درمانگران و طب سنتی نیز برای درمان پرکاری تیروئید پیشنهاداتی دارند که حتما باید بعد از مشاوره با پزشک و تحت درمان‌های دارویی قرار گرفتن استفاده شوند. یکی از پیشنهادات گیاه درمانگران برای درمان گریوز که مورد تأیید طب مکمل اروپایی نیز است، استفاده از گیاه بادرنجبویه به همراه فراسیون است. طبق مطالعات علمی یک‌بار تزریق بادرنجبویه باعث پایین آمدن سطح TSH در خون و هیپوفیز شده است.

دستور دیوک برای تهیه این چای، مخلوط دو قاشق مرباخوری بادرنجبویه با یک قاشق مرباخوری فراسیون در یک فنجان آب جوش است که با اضافه کردن نعنا، اکلیل کوهی، نعنای چمنی و شاه‌پسند به آن می‌توان یک نوشیدنی خوب برای درمان بیماری پرکاری تیروئید به‌دست آورد.

یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,815
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8473

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری