خانه » خانواده » به خودکشی فکر نکنید

به خودکشی فکر نکنید

بین ناراحتی و افسردگی تفاوت قائل شوید و به خود کشی فکر نکنید. دکتر شیرین هنر بخش، متخصص روانشناسی بالینی و روان درمانگر در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، ...

بین ناراحتی و افسردگی تفاوت قائل شوید و به خود کشی فکر نکنید.

دکتر شیرین هنر بخش، متخصص روانشناسی بالینی و روان درمانگر در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، عنوان کرد: بین ناراحتی . افسردگی  باید تفاوت قائل شد.

وی در ادامه مطلب خود افزود: در صورت ابتلا به افسردگی خطر بروز سکته مغزی 29 درصد بیشتر می شود.

هنربخش تصریح کرد: چرا که خانم های مبتلا به افسردگی بیشتر سیگار می کشند ، بیشتر به وزنشان اضافه می شود و کمتر ورزش می کنند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این که احتمال دارد با مشکلات کنترل نشده بیشتری هم مواجه باشد مانند فشار خونبالا و دیابت که به خودی خود می توانند خطر سکته مغزی را افزایش دهند.

هنر بخش متذکر شده: پس علائم افسردگی را تشخیص دهید تا شیوه های درمانی مناسب را اتخاذ کرده باشید.

وی ادامه داد: اگر احساس ناراحتی مداوم می کنید، نگران هستید یا احساس پوچی و ناامیدی ، گناه ، بی ارزش بودن یا درمانده بودن می کنید، حساس و زود رنج شده اید، خسته هستید، میل و اشتیاق خود به را چیزهای مورد علاقه تان از دست داده اید، نمی توانید تمرکز کنید یا بخوابید، پرخوری می کنید یا بی اشتها هستید و به خودکشی فکر می کنید و درد هایی را که احساس می کنید که به هیچ درمانی پاسخ مثبت نداده اند حتماً به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,419
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8463

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری