خانه » شهر من » پردرآمدترین خوانندگان ایرانی چه کسانی هستند؟

پردرآمدترین خوانندگان ایرانی چه کسانی هستند؟

تهيه كنندگان و هنرمندان ترجيح مي‌دهند سرمايه‌شان را در برگزاري كنسرت‌ها به كار گيرند و از اين رو فروش بالاي بليت معيار فعلي پر درآمدترين خواننده ايران است معیارها تغییر کرده‌اند. ...

تهيه كنندگان و هنرمندان ترجيح مي‌دهند سرمايه‌شان را در برگزاري كنسرت‌ها به كار گيرند و از اين رو فروش بالاي بليت معيار فعلي پر درآمدترين خواننده ايران است
معیارها تغییر کرده‌اند. حالا دیگر شاخص استار بودن در موسیقی، فروش بالای آلبوم نیست. دیگر بیشتر از هر چیزی فروش بلیت‌های کنسرت، شاخص میزان محبوب بودن خواننده‌ها است. دیگر هنرمندان با تعداد سانس‌هایی که در تهران و شهرستان‌ها به روی صحنه مي‌روند و با قیمت بلیت‌هایشان برای هم کرکری مي‌خوانند. به همین میزان مهم‌ترین و پولسازترین تجارت در زمینه موسیقی هم کنسرت‌ها شده‌اند.

تهیه‌کننده‌ها و هنرمندان دیگربیشتر ترجیح مي‌دهند سرمایه‌شان را در برگزاری کنسرت بخوابانند تا آلبوم‌هاي موسیقی که آیا بفروشد یا نه و پس از چند ماه به سودآوری برسد. جدای از اجرای شهرستان‌ها که نمي‌تواند معیار خوبی در فعالیت و موفقیت هنرمندان موسیقی باشد، کنسرت‌هاي تهران المان بسیار مهمی در این مقایسه به حساب مي‌آید. افکارنیوز پردرآمدترین خوانندگان حال حاضر ایران و دلیل اقبال مردم را از آنها بررسی کرده است:

۱-مازیار فلاحی:


رکورددار کنسرت‌های تمام ایران

یک آلبوم، ۲۰ سانس کنسرت در تهران و تعداد زیادی هم کنسرت در شهرستان‌ها. این تقریبا یک رکورد در موسیقی پاپ محسوب مي‌شود. البته ممکن است خواننده‌هاي دیگری مانند احسان خواجه امیری یا رضا صادقی هم توانایی زدن این رکورد را داشته باشند اما حداقلش این است که تا به حال کسی جرات انجام این کار را نداشته. اصلا خیلی‌ها فلاحی را به خاطر اجرای زنده اش دوست دارند. او از آن دسته خواننده‌هایی است که روی صحنه بسیار مسلط است و موسیقی تصویری دارد. اجرای زنده او به مراتب از اجرای استودیویی او بهتر است.

۲-احسان خواجه امیری:


آهنگ‌هاي داغ،کنسرت‌های داغ‌تر

احسان خواجه‌امیری با آنکه به نظر خیلی از منتقدان اجرای زنده چندان خوبی ندارد اما در عوض طرفداران زیادی دارد، آنقدر که بلیت‌هاي کنسرت او در کمتر از چند روز به پایان مي‌رسد و همیشه عطش زیادی برای کنسرت او در بین هوادارانش وجود دارد. معدود خواننده‌ای مانند او پیدا مي‌شود که آنقدر آهنگ داغ داشته باشد که بتواند در تمام کنسرت مخاطبش را همراه خودش بکشد.

۳-رضا صادقی:


متفاوت از صدای استودیویی‌اش

سال گذشته تنها کمی مانده بود تا به رکورد مازیار فلاحی در اجرای زنده برسد اما اختلاف‌هاي او با تهیه‌کننده‌اش باعث شد که نتواند به صورت منظم کارش را ادامه دهد. در تعداد طرفدار شاید رضا‌صادقی را بشود جزو سه تای اول قرار داد. بعد از او چند خواننده دیگر هم سعی کردند از سبک او برای شهرت و محبوبیت استفاده کنند اما به توفیق چندانی نرسیدند. رضا صادقی هم در اجرای زنده به خوبی اجرای استودیویی نیست. معمولا خیلی از آهنگ‌ها را متفاوت از آن چیزی که در استودیو ضبط شده اند اجرا مي‌کند.

۴-بنیامین بهادری:بهترین شومن کنسرت‌هاي پاپ

بنیامین بهادری بدون شک بهترین شومن موسیقی در کنسرت‌هاي پاپ است. او برای تمام حرکاتش روی صحنه برنامه دارد. برای هرکدام از آهنگ‌هایش حرکات متفاوتی را طراحی مي‌کند. او حتی در مورد مدل لباسی که مي‌پوشد و نوع رنگی که قرار است در صحنه اجرایش کار شود برنامه‌ریزی مي‌کند. این باعث مي‌شود تا خیلی از کسانی که حتی موسیقی او را هم دوست ندارند، بخواهند تا اجرای زنده او را تجربه کنند. برعکس خیلی از خواننده‌هاي دیگر، بنیامین خیلی کم روی صحنه صحبت مي‌کند و بیشتر سعی مي‌کند موسیقی‌اش برای تماشاگران هیجان‌انگیز باشد.

۵-محسن یگانه:


تک آهنگ‌های معروف

اگر سال گذشته مشکلات ممنوع‌الفعالیت شدن برای یگانه پیش نمي‌آمد، او هم این شانس را داشت تا رکورد تعداد کنسرت در تهران را بزند. برگزاری کنسرت برای یگانه تقریبا صددرصد تضمینی است. ویژگی مهم محسن یگانه تک آهنگ‌هاي معروف او است. چه تک آهنگ‌هایی که در زمان زیرزمینی بودنش خوانده و چه آهنگ‌هاي دو آلبوم رسمی‌اش که از پرفروش‌ترین آلبوم‌هاي بازار بودند. یگانه هم در یک سال گذشته بیشتر وقتش را به خاطر درگیری با مدیر برنامه‌ها و تهیه‌کننده از دست داد. به علاوه روی صحنه خیلی مسلط است و ارتباط خوبی با مخاطبان کنسرتش برقرار مي‌کند.

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,881
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8438

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری