خانه » موسیقی » پژوهش «بررسی میزان اضطراب نوازندگان ایرانی» منتشر شد

پژوهش «بررسی میزان اضطراب نوازندگان ایرانی» منتشر شد

برای اولین بار مولفهٔ اضطراب اجرایی موسیقایی در حیطهٔ روان‌ شناسی موسیقی (و بخصوص منحصرا در ارتباط با موسیقی سنتی ایرانی) توسط الهه صادقیان کارشناس ارشد روان ‌شناسی   و با ...

برای اولین بار مولفهٔ اضطراب اجرایی موسیقایی در حیطهٔ روان‌ شناسی موسیقی (و بخصوص منحصرا در ارتباط با موسیقی سنتی ایرانی) توسط الهه صادقیان کارشناس ارشد روان ‌شناسی   و با حمایت سایت موسیقی ایرانیان منتشر شد.

ابراهیم مولائی سردبیر موسیقی ایرانیان با اعلام این خبر، گفت: این پژوهش ارزشمند توسط پژوهشگر جوان الهه صادقیان نگاشته شده و به بررسی رابطهٔ اضطراب اجرایی موسیقایی با مکانیسم ‌های کنارآمدن، اضطراب خصیصه ‌ای، تعداد سال‌های نوازندگی، اجراهای زنده و سن در میان نوازندگان موسیقی ایرانی می‌پردازد که به همت ۱۲۲ نفر از نوازندگان مطرح ایرانی از جمله کیهان کلهر، ارژنگ کامکار و حسین مهرانی به ثمر رسیده است.

وی در ادامه صحبتهایش افزود: خانم صادقیان کوشیده علاوه بر گزارش نتایج آماری بر اساس سوالات پژوهش، در بخش نظری به تمامی ابعاد اضطراب در اجرای موسیقی و رابطهٔ آن با بیشتر مولفه‌های مرتبط بپردازد و راهکارهای متداول و سودمند را در کاهش این اضطراب عنوان کند، بخشی که مطالعهٔ آن با توجه به کمبود قابل توجه منابع فارسی در این حیطه می‌تواند تاثیر مثبت و مهمی در اجرای نوازندگان و همچنین موسیقی ما داشته باشد.

لازم به ذکر است که علاقه مندان و نوازندگان موسیقی می توانند برای مطالعه متن کامل این پایان نامه که عنوان «بررسی میزان اضطراب نوازندگان ایرانی» منتشر شده، به سایت موسیقی ایرانیان (musiceiranian.ir) مراجعه کنند.

سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,255
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8362

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری