خانه » فرهنگ و ادب » هنر » تازه‌ترين نقاشي‌هاي حجت اماني به آلمان و انگلستان مي‌رود

تازه‌ترين نقاشي‌هاي حجت اماني به آلمان و انگلستان مي‌رود

نمايشگاهي از تازه‌ترين آثار حجت اماني حول اتفاقات اخير خاورميانه همزمان در كشورهاي آلمان و انگلستان برپا مي‌شود. اين هنرمند نقاش كه اين روزها در تدارك برپايي سه نمايشگاه مختلف ...

نمايشگاهي از تازه‌ترين آثار حجت اماني حول اتفاقات اخير خاورميانه همزمان در كشورهاي آلمان و انگلستان برپا مي‌شود.

اين هنرمند نقاش كه اين روزها در تدارك برپايي سه نمايشگاه مختلف از آثارش در كشورهاي آلمان، هونگ کنگ و نيومكزيكو است به خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،گفت: آپريل سال 2012 دو نمايشگاه همزمان در شهرهاي «بن» و «لندن» خواهم داشت.

به گفته او، نمايشگاه آثارش در كشور آلمان به صورت انفرادي و با نمايشگاه گرداني كريم ويندرهوز برپا مي‌شود كه طي آن 20 اثر ميكس مديا او همراه با كارگاه نقاشي روي چيني برپا خواهد شد.

اماني تصريح كرد: نمايشگاه آثارم در لندن در كنار دو هنرمند ايراني ديگر برگزار خواهد شد و سه اثرم از اين مجموعه به نمايش عموم در مي‌آيد. نمايشگاه گرداني اين مجموعه را ژانت رادي برعهده دارد.

او همچنين درباره مضمون آثار هر دو نمايشگاه گفت: تعدادي از كارهاي جديدم كه پيش از اين بر روي سايت ژانت رابي منتشر شده است،مربوط به اتفاقات اخير خاورميانه است كه نفرتم از جنگ و عشقم به صلح را به نمايش مي‌گذارد.

اماني تصريح كرد: اين آثار با مضمون اتفاقات اخير خاورميانه و تهديد امنيتي كه نسبت به افراد مختلف به واسطه سلاح‌هاي جنگي صورت مي‌گيرد، شكل گرفته و در آنها نگاه لطيفي ديده مي‌شود كه با شعارهايي كه خودم گوشه و كنار اين آثار هنري نوشته‌ام آرزويم را نسبت به صلح در منطقه‌ اعلام مي‌كنم.

حجت اماني متولد 1357 در لرستان و دانش‌آموخته نقاشي در مقطع كارشناسي و پژوهش هنر در مقطع كارشناسي ارشد است. آثار او تاكنون در بيش از 20 نمايشگاه گروهي و انفرادي در داخل و خارج كشور به نمايش درآمده است

سال گذشته نيز يكي از عكس‌هاي محيطي او در حراجي بونامز به فروش رسيد و بهمن ماه امسال مجموعه‌اي از عكس‌هاي اجراي محيطي او با بن‌مايه‌اي مشتركي از فرشتگان در گالري دي به نمايش گذاشته شد.

او همچنين در تلاش است تا ماه مي 2012 مجموعه‌اي از كالي‌گرافي‌ هايش را در هونگ كنگ و سپتامبر 2012 مجموعه‌اي از تاپستري‌هايش را در نمايشگاه «فولك آرت» در نيومكزيكو به نمايش بگذارد.

سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 2,064
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 813

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری