خانه » خانواده » خارش ، شكايت شايع خانم ها در تابستان

خارش ، شكايت شايع خانم ها در تابستان

خارش، يكي از مشكلاتي است كه با شروع فصل گرما شدت مي يابد. به گزارش خبرنگار كلينيك باشگاه خبرنگاران؛ خارش در خانم ها يكي از مشكلاتي است كه با شروع فصل ...

خارش، يكي از مشكلاتي است كه با شروع فصل گرما شدت مي يابد.
به گزارش خبرنگار كلينيك باشگاه خبرنگاران؛ خارش در خانم ها يكي از مشكلاتي است كه با شروع فصل گرما و استفاده از استخر يا در سفر ايجاد مي شود، اين مشكل گاه غير قابل تحمل است ولي با استفاده از راهكارهاي ساده ي درماني تا قبل از رسيدن به پزشك قابل تحمل مي شود.

البته نبايد فراموش كرد كه خارش در بسياري از موارد زمينه ي عصبي دارد كه اغلب پس از يك روز پر استرس ايجاد مي شود ، در اين حالت استفاده از داروهاي گياهي آرام بخش مانند گل گاوزبان همراه با سنبلطيب مي توان آرامش نسبي را بدست آورد تا پس از آن با استفاده از درمان هاي دارويي موقتا با اين مشكل كنار آمد و سپس با مراجعه به پزشك و معاينه علت اصلي بيماري برطرف شود.

دكتر الهام السادات هاشميان ناييني،جراح و متخصص زنان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اينكه خارش ناحيه ي تناسلي اغلب ناشي از عفونت هاي قارچي اين ناحيه است گفت: اين عفونت با علايمي مانند:ترشحات سفيد رنگ و پنيري شكل بروز مي كند.

وي در ادامه افزود: در مواردي كه دسترسي به پزشك امكان پذير نيست ،خانم ها مي توانند با استفاده از كرم موضعي هيدروكورتيزون و كرم واژينال كلوتريمازول كه به راحتي و بدون نسخه ي پزشك در هر داروخانه اي قابل تهيه است، موقتا از اين مشكل خلاصي يابند.

دكتر هاشميان ناييني با تاكيد بر اينكه ممكن است بعضي از بيماران نسبت به درمان فوق مقاوم شده باشند يادآور شد: در بسياري از موارد ممكن است خارش زمينه ي عصبي داشته باشد،در اين صورت استفاده از داروهاي آرام بخش ضعيف ،موجب بهبودي مي شود.

اين جراح و متخصص زنان يادآور شد: علي رغم بهبودي نسبي با اين داروها ، خانم ها حتما بايد جهت انجام معاينات و بررسي هاي لازم ،به پزشك متخصص مراجعه كنند.

چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,226
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 8067

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری