خانه » فناوری » لباس پيري ساخته شد!

لباس پيري ساخته شد!

دانشمندان دست به ساخت نوعي لباس پيري زده‌اند كه پزشكان آينده را از نيازهاي بيماران كهنسال آگاه‌تر خواهد كرد. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،‌ اين لباس «Old Man Age» ...

دانشمندان دست به ساخت نوعي لباس پيري زده‌اند كه پزشكان آينده را از نيازهاي بيماران كهنسال آگاه‌تر خواهد كرد.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،‌ اين لباس «Old Man Age» نام داشته و توسط متخصصان مركز پيرپزشكي در آلمان ساخته شده و شامل محافظ گوش براي توقف شنوايي، يك لبه كلاه زرد براي تيره كردن ميدان ديد و سخت كردن تشخيص رنگ‌ها، پدهاي زانو و آرنج كه مفاصل را سخت مي‌كند، يك جليقه كولار مانند كه به سينه مي‌چسبد و دستكش‌هاي داراي پد است.

وزن اين لباس حدود 10 كيلوگرم بوده و براي شبيه‌سازي عواقب فيزيكي كهنسالي طراحي شده است.

هدف از لباس پيري، حساس كردن نسل جديد پزشكان به نيازهاي پزشكي و اجتماعي كهنسالان جمعيت رو به پيري آلمان بوده است.

به گفته دانشمندان،اكنون گسستگي زيادي ميان بخشهاي بزرگي از پزشكان و بيماران كهنسال آنها و همچنين كمبود پزشكاني كه علاقه‌مند به ادامه تحصيل در رشته پيرپزشكي هستند، وجود دارد.

به گفته آنها به جاي ارائه پاورپوینت به دانشجويان پزشكي، اين لباس يك شيوه عالي براي نمايش چهره حقيقي پيري در سنين 75 سالگي و بالاتر از آن به آنها است.

اين لباس با همكاري مركز پيرپزشكي آلمان در كنار موسسه مير-هنشل ساخته شده و همچنين قابل استفاده در حوزه‌هاي ديگر از جمله لوازم خانگی و صنایع وابسته به غذا و پخت و پز است.

دانشمندان اميدوارند اين لباس بتواند جامعه‌اي را كه كارهاي بسيار كمي براي آماده‌سازي خود در برابر انفجار بمب جمعیت كهنسال انجام داده، حساس‌تر كند.

انتظار مي رود تا سال 2030 بيش از 26 درصد از جمعيت آلمان بالاي 65 سال سن داشته باشند.

سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,153
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7985
برچسب:

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری