خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » «سایه دزد» مارک لِوی به ایران می‌آید

«سایه دزد» مارک لِوی به ایران می‌آید

انتشارات افراز به‌زودی رمان «سایه دزد» اثر مارک لوی را با ترجمه‌ی مهتاب وکیل منتشر می‌کند. ايلنا: رمان «سایه دزد» که پرفروش‌ترینرمان سال 2010 فرانسه است، داستان پسری با یک موهبت ...

انتشارات افراز به‌زودی رمان «سایه دزد» اثر مارک لوی را با ترجمه‌ی مهتاب وکیل منتشر می‌کند.

ايلنا: رمان «سایه دزد» که پرفروش‌ترینرمان سال 2010 فرانسه است، داستان پسری با یک موهبت خدادادی است؛ او می‌تواند با سایه‌ها حرف بزند و حتی آن‌ها را بدزدد. سایه‌ها رازها را با او در میان می‌گذارند و از او کمک می‌گیرند. وقتی پسر بزرگ می‌شود، با پیشه کردن شغل پزشکی تلاش می‌کند از این موهبت برای درمان بیماران استفاده کند. اما خودش را نمی‌تواند معالجه کند، چون روح او سال‌ها پیش در جست‌و‌جوی عشق گم شده است.

به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومی انتشارات افراز، لوی در این رمان با سبک و زبان ساده‌ی خود، عشق‌ها، دوستی‌ها و روابط عاطفی را با ظرافت و حساسیت بسیار به تصویر می‌کشد.

مارک لوی در سال 1961 در فرانسه به دنیا آمد. در 29 سالگی داستان «کاش حقیقت داشت» را نوشت و به تشویق خواهر فیلنامه‌نویسش (که در حال حاضر کارگردان است) آن را برای انتشارات روبر لافون فرستاد و آن‌ها هم بلافاصله آن را برای چاپ پذیرفتند. این آغاز نویسندگی لوی بود. استیون اسپیلبرگ حق اقتباس سینمایی این کتاب را از آن خود کرد و فیلم اول باکس‌آفیس آمریکا را در سال 2005 به نام «درست مثل بهشت» ازروی آن ساخت.

رمان‌های لوی همه در صدر فروش سال فرانسه قرار گرفته‌اند و به موفقیت‌های جهانی دست پیدا کرده‌اند. او به گفته‌ی هفته‌نامه‌یفیگارو، پرخواننده‌ترین نویسنده‌ی فرانسه است.

یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,470
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7863

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری