خانه » میراث فرهنگی » تله‌كابين گنجنامه همدان در آستانه تعطيلي

تله‌كابين گنجنامه همدان در آستانه تعطيلي

تله‌كابين گنجنامه همدان كه در چند سال اخير كمك شاياني به صنعت گردشگري همدان داشته است، هم اينك به دليل عدم درآمدزايي برحسب استانداردهاي تعريف شده در قبال هزينه‌ها و ...

تله‌كابين گنجنامه همدان كه در چند سال اخير كمك شاياني به صنعت گردشگري همدان داشته است، هم اينك به دليل عدم درآمدزايي برحسب استانداردهاي تعريف شده در قبال هزينه‌ها و امكانات مهيا شده، در آستانه تعطيلي قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، به گفته مديران اجرايي اين دهكده فرهنگي، تفريحي، ورزشي برخي دستگاه‌هاي اجرايي همدان در صدور مجوزها بويژه در بخش تبليغات سنگ‌اندازي مي‌كنند و يكي از پروژه هاي مهم تبليغاتي دهكده كه نصب تابلوهاي تبليغاتي از مسير فرودگاه تا ميدان گنجنامه بود نيز با مشكل صدور مجوز اجرايي مواجه شده است.

اين دهكده فرهنگي، تفريحي، ورزشي كه توانسته به عنوان يك برند گردشگري، همدان را در سطح بين‌المللي مطرح كند، به دليل عدم برخورداري مناسب در سيستم تبليغاتي هم اكنون با درآمد ناچيز در قبال هزينه‌هاي ميلياردي صرف شده در فازهاي مختلف پروژه مواجه است. شرايط نامناسب مالي مديران اين پروژه عظيم گردشگري تا حدي است كه هيأت مديره تصميم به فروش سورتمه نصب شده در دهكده به يكي از استان‌هاي كشور را دارد.

اين سورتمه كه با هزينه ميلياردي و توسط يك شركت خارجي نصب شده است و مورد استقبال خوب جوانان همداني است به دليل بدهي‌ها و عدم درآمدزايي مناسب پروژه در آستانه فروش به يكي از استان‌هاي مطرح گردشگري كشور است.

هم اينك بيش از 22 ميليارد تومان صرف احداث بخش‌‌هاي مختلف اين دهكده شده است كه براساس طراحي صورت گرفته، بيش از 120 طرح در آن اجرايي و احداث خواهد شد.

اين دهكده كه به گفته كارشناسان گردشگري، اعتبار ويژه‌اي به توسعه اين صنعت در همدان بخشيده است، هم اينك در نوار زيان‌دهي قرار گرفته و باید مسوولان اجرايي استان تا قبل از تعطيلي آن اقدام لازم را انجام دهد.

رييس هيأت مديره دهكده تفريحي، فرهنگي، ورزشي گنجنامه در اين باره گفت: براي خدمت به همشهري‌ها اقدام به احداث اين پروژ عظيم كردم و اگر قرار باشد اين چنين برخوردهاي سرد و بي‌توجهي برخي مسوولان را شاهد باشم، ترجيح مي‌دهم كه ديگر ادامه ندهم.

“سعيد ترابيان” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه همدان، افزود: براي احداث اين دهكده ماه‌ها و سال‌ها دوندگي كرده‌ام و برخي از دستگاه‌هاي اجرايي به جاي اينكه حامي ما باشند، شرايط را برايمان سخت مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد: هم اينك بزرگترين و مجهزترين سورتمه خاورميانه و ديگر امكانات بي‌نظير كه در هيچ جاي كشورمان نيست را در اين دهكده راه‌اندازي كرده‌ايم و نبايد در ادامه روند ساخت طرح‌هاي جديد، با بي‌مهري برخي مسوولان مواجه باشيم.

وي با اشاره به اينكه ميلياردها تومان تسهيلات و آورده شخصي صرف ساخت اين دهكده شده است، بيان کرد: مسوولان قبل از جذب سرمايه‌داران جديد، ابتدا بايد براي حفظ سرمايه‌داران قبلي تلاش كنند.

یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,004
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7854

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری