خانه » خانواده » کدام شغل برای خجالتی ها مناسب است؟

کدام شغل برای خجالتی ها مناسب است؟

آیا آنقدر خجالتی و ساکت هستید که گمان می کنید هرگز در دنیای حرفه ای موفق نخواهید بود؟ اشتباه نکنید، شغل های زیادی وجود دارد که افراد خجالتی می توانند ...

آیا آنقدر خجالتی و ساکت هستید که گمان می کنید هرگز در دنیای حرفه ای موفق نخواهید بود؟ اشتباه نکنید، شغل های زیادی وجود دارد که افراد خجالتی می توانند در آنها بدرخشند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک آیا آنقدر خجالتی و ساکت هستید که گمان می کنید هرگز در دنیای حرفه ای موفق نخواهید بود؟ اشتباه نکنید، شغل های زیادی وجود دارد که افراد خجالتی می توانند در آنها بدرخشند. افراد ساکت، خجالتی و درون گرا می توانند در زمینه های مختلف کسب و کار، علم، آموزش، سیاست و هنر موفق باشند.

شغل هایی را پیدا کنید که با توانایی های شما – خواندن، پژوهش، نگارش، تمرکز و توانایی حل مسئله سروکار دارند. در اینجا به 6 مورد از شغل هایی که با روحیات افراد خجالتی سازگاری بیشتری دارند اشاره می کنیم.
حسابداری:اگر از تمرکز بر مسائل ریاضیاتی و کار کردن با آمار و ارقام لذت می برید، حسابداری می تواند شغل متناسب برای شما محسوب شود. یک حسابدار به حساب های ملی و پرداخت مالیات رسیدگی می کند و وظیفه ثبت مالی و تهیه گزارشات مالی را بر عهده دارد. همچنین ممکن است راهکارهایی را برای کاهش هزینه ها و افزایش سود شرکت پیشنهاد کند. همه شرکت ها و دفاتر به کسی نیاز دارند که امور مالیشان را کنترل و به آن رسیدگی کند. اگر شما فردی خجالتی و ساکت هستید و در عین حال از کار با آمار و ارقام لذت می برید، احتمالا حسابداری برای شما شغل مناسبی خواهد بود. اگرچه یک حسابدار در سکوت به محاسبه و بررسی می پردازد، ولی ارزش شرکت تا حد زیادی به کار او وابسته است.
برنامه نویسی کامپیوتر:بسیاری از خجالتی ها نشستن در مقابل کامپیوتر را به گفتگو و کارهای پرهیجان ترجیح می دهند. بنابراین برنامه نویسی کامپیوتر شغلی ایده آل برای این دسته از افراد به شمار می رود. یک برنامه نویس با استفاده از زبان هایی مانند جاوا یا ++C برنامه های نرم افزاری را طراحی می کند، همچنین کارآیی و درستی برنامه ها را بررسی و خطاهای احتمالی را برطرف می کند. اگر از انجام کارهای پرسروصدا یا کارهایی که مستلزم توانایی های ارتباطی قوی هستند لذت نمی برید، حتما به این شغل فکر کنید. دانش فنی، پشتکار و توانایی حل مسئله در انجام چنین شغلی به شما کمک خواهند کرد.
تکنسین ثبت اطلاعات پزشکی و سلامت:اگر به سلامت و بهداشت علاقمندید ولی ترجیح می دهید به جای رویارویی مستقیم با بیماران در پشت صحنه کار کنید، این شغل می تواند شغلی خوب و مناسب برای شما باشد.
یک تکنسین ثبت اطلاعات پزشکی و سلامت، بر پرونده ها و مدارک بیماران نظارت می کند تا از دقیق و کامل بودن آنها اطمینان حاصل کرده و خطاهای احتمالی را تصحیح کند. همچنین ممکن است با بعضی نرم افزارها سروکار داشته باشد. اگر دقت شما بالا است و در تشخیص و بررسی جزئیات هر چیز از مهارت کافی برخوردارید، می توانید این شغل را انتخاب کنید و از سکوت و آرامش آن لذت ببرید.
ماساژور:اگر از محیط های آرام و کم سروصدا لذت می برید به این شغل جدی تر فکر کنید.

یک ماساژور ساعت های کاری خود را در محیطی آرام و ساکت می گذراند و از مشتری ها راجع به نشانه های بیماریشان و اینکه در کدام قسمت احساس ناراحتی می کنند سوالاتی را می پرسد. سپس ماهیچه ها را ماساژ می دهد تا به بهبود آنها کمک کند. همچنین به مشتری ها یاد می دهد که چگونه حرکات کششی انجام دهند و حالت بدنشان را تقویت کنند.
طراح گرافیک:اگر دوست دارید ساعت ها در آرامش و سکوت روی اثر هنری خود کار کنید، حتما به این شغل بیشتر و جدی تر فکر کنید. یک طراح گرافیک از طریق ایجاد مفاهیم بصری پیام مشتری را به مخاطبان می رساند.

همچنین وظیفه ساخت لوگو ها یا وب سایت ها را به صورت دستی یا کامپیوتری به عهده دارد. اگر توانایی های بصری قدرتمندی دارید، با اشکال، الگوها و رنگها بیشتر از کلمات ارتباط برقرار می کنید و دنیا را بیش از هرچیز دیگر با چشم هایتان تجربه می کنید، می توانید یک طراح گرافیست خوب شوید.
منشی دادگاه:اگر دوست ندارید در کانون توجه قرار بگیرید، و اگر می توانید علیرغم همه عواملی که حواس دیگران را پرت می کنند تمرکز خود را حفظ کنید، این شغل می تواند برای شما شغلی مناسب باشد. ثبت مکالمات و شهادتها، تصحیح غلط های تایپی، و تحویل نسخه هایی از رونوشت ها به وکلا و قضات قسمت هایی از وظایف یک منشی دادگاه خواهد بود. این شغل مستلزم مهارت هایی مانند شنیدن فعال، تمرکز عمیق، دقت و نگارش قوی است، که اکثر افراد خجالتی به طور طبیعی از آنها برخوردار هستند.

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,123
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7815

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری