خانه » سلامت » دليل صدا دادن برخي از مفاصل چيست؟

دليل صدا دادن برخي از مفاصل چيست؟

صدا دادن مفاصل بسته به شرایط سنی و شرایط مفاصل ممکن است بيماري باشد اما در بیشتر موارد این صداها نشانه بيماري نیست و دلایل دیگری دارد. دکتر تقی بغدادی متخصص ...

صدا دادن مفاصل بسته به شرایط سنی و شرایط مفاصل ممکن است بيماري باشد اما در بیشتر موارد این صداها نشانه بيماري نیست و دلایل دیگری دارد.

دکتر تقی بغدادی متخصص ارتوپدی در گفتگو باخبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در افرادی که رباط های نرم تر یا نرمی مفاصل و یا انعطاف پذیری مفاصل دارند صدای مفصل بیشتر است.

وی خاطر نشان کرد: صدای مفاصل در سنین پایین اگر همراه با درد نباشد بيماري نیست اما در افراد مسن وقتی ساییدگی مفاصل یا همان آرتروز پیش می آید باید به پزشک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در سنین بالا غضروف ها از بین می روند، فاصله غضروفی کم می شود و استخوان زیر غضروف ساییده می شود و صدا می دهد که این صداها همراه درد می باشد و یکی از علائم آرتروز محسوب می شود.

وی افزود: در افراد جوان و به خصوص کودکان اگر این صداها همراه درد نباشد بيماري نیست و نیاز به پیگیری ندارد اما در برخی موارد صدا ناشی از جابجایی تاندون هاست که ایجاد درد می کند که در این صورت بعد از تشخیص باید درمان شود.

وی اذعان داشت: تمامی مفاصل ممکن است صدا بدهند اما صداهایی که ناشی از بروز آرتروز است بیشتر در زانو دیده می شود.

بغدادی در پایان متذکر شد: صدای مفصل هیچ ارتباطی به کمبود ویتامین ندارد و نمی توان گفت به دلیل کمبود ویتامین خاص مفاصل صدا می دهند اما ممکن است افرادی که مبتلا به آرتروز هستند پوکی استخوانداشته باشند که در این صورت باید طبق نظر پزشک از داروهای مکمل استفاده کنند.

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,250
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7797

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری