خانه » دکوراسیون » سبک مدرن يا سنتي

سبک مدرن يا سنتي

به گزاش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران امروز دیگر تخت از وسیله‌های ضروری در خانه‌‌ها شده است. حتی یک آدم تنها نیز به نخستین چیزی که در اتاق خواب می‌اندیشد، تخت خوب برای ...

به گزاش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران امروز دیگر تخت از وسیله‌های ضروری در خانه‌‌ها شده است. حتی یک آدم تنها نیز به نخستین چیزی که در اتاق خواب می‌اندیشد، تخت خوب برای خواب خوب است. تخت‌ها شکل‌ها و سبک‌های گوناگون دارند. هزاران نوع تخت در بازار است که یافتن و انتخاب گزینه مناسب را تا اندازه‌ای دشوار می‌کند. آیا بیش از حد بلند است؟ یا بیش از حد پایین است؟ سبک آن مدرن است یا سنتی؟ ارتفاع تاج تخت چگونه است؟ روی چه مقدار از فضای دیوار می‌توانید حساب کنید؟ پاسخ به این پرسش‌ها می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید تخت باشد.

• اندازه، شکل و مقیاس کلی تخت‌خواب مناسب خود را قبل از ترک خانه برای خرید بدانید و در موردش ایده داشته باشید. برای این کار یک طرح کلی از اتاق خواب بکشید و از پیش تعیین کنید که به جز تخت می‌خواهید چه چیزهایی در اتاق باشد. درازا و پهنای اتاق را به دقت اندازه بگیرید. جای پنجره‌ها، در ورودی و نیز کمدهای دیواری نیز بسیار مهم هستند. گاهی اتاق‌های خواب چنان کوچک هستند که می‌باید به فکر کاناپه‌های تخت‌شو یا تخت‌های کارسازی شده در دیوارها باشید.

• مراقب باشید گزینه‌ای را انتخاب نکنید که بیش از حد غیرمرسوم و تابع مد روز باشد زیرا این نوع تخت‌ها معمولا خیلی زود از مد می‌افتند و دیگر برایتان جذابیت نخواهند داشت. گول رنگ و لعاب و زرق و برق ویترین‌های فروشگاه‌ها را نخورید. به این بیاندیشید که این تخت‌ها باید در اتاق شما جلوه داشته باشند نه در ویترین‌های طراحی شده!

• سبکی را انتخاب کنید که بیش از دیگر گزینه‌ها متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون اتاق خواب‌تان است و دوستش دارید. تخت شما باید خوشایند شما باشد نه میهمانان و دوستان‌تان. در این صورت تخت‌خوابی که می‌خرید می‌تواند برای زمان طولانی‌تری بماند و برایتان خسته کننده نشود.

• به یاد داشته باشید که خرید تخت آماده ارزان‌تر از تخت سفارشی است. پس تا جایی که می‌توانید به دنبال تخت دلخواهتان بگردید. هر گاه مطمئن شدید تخت‌خواب مورد نظر و مناسب برای شما پیدا نمی‌شود آن را سفارش دهید.

• انتخاب پارچه نیز مهم است. پارچه‌های متعدد و لوکسی از جنس‌های گوناگون در بازار موجود است. از آنجا که از تخت‌خواب خود به صورت روزانه و مداوم استفاده می‌کنید، باید پارچه‌ای را انتخاب کنید که در هم لطیف و زیبا، و هم بادوام باشد. رنگ و طرح پارچه را هماهنگ با رنگ و طرح دیوارها و دیگر وسیله‌های داخل اتاق خواب‌تان برگزینید.

• لوازم جانبی تخت‌خواب خود را نیز انتخاب و خریداری کنید. بسیاری از تخت‌خواب‌های پارچه‌ای به دکمه‌ها و جزئیات کاربردی و تزئینی دیگری نیاز دارند که باید آنها را نیز تهیه کنید. میزهای عسلی و کنار تخت را نیز فراموش نکنید.

چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,756
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7683
برچسب:

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری