خانه » فناوری » ساخت هواپیمای 150 نفره

ساخت هواپیمای 150 نفره

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای 12 پروژه کلان در این دانشگاه خبر داد و گفت: سفینه حامل موجود زنده به فضا، ساخت هواپیمای 150 نفره و دفاع سایبری از ...

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای 12 پروژه کلان در این دانشگاه خبر داد و گفت: سفینه حامل موجود زنده به فضا، ساخت هواپیمای 150 نفره و دفاع سایبری از جمله پروژه های مهم این دانشگاه در سال جاری است.
به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران، علیرضا رهایی یکی ار عوامل تحقق شعار سال جاری را توسعه فناوریهای مورد نیاز صنعت دانست و افزود: در این راستا در قالب پروژه های کلان همکاریهای مشترکی در دانشگاه ها شکل گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه در سال جاری اظهار داشت: در سال جاری 12 پروژه در دستور کار داریم که در 7 پروژه، دانشگاه امیرکبیر به عنوان دانشگاه محوری است و در تعدادی از پروژه ها به عنوان دانشگاه همکار، مشارکت دارد.

وی ایجاد زمینه های همکاری میان موسسات و دانشگاه های کشور و مراکز سفارش دهنده را از اهداف این پروژه های تحقیقاتی ذکر کرد و یادآور شد: از این رو تاکنون با ایجاد هیاتهای تحقیقاتی مشترک دهها پروژه تعریف شده که برخی از آنها به اتمام رسیده و برخی دیگر از آنها روند توسعه و انجام آنها در حال طی شدن است.

رهایی به همکاریهای این دانشگاه با وزارت دفاع اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه چندین طرح در حوزه دفاعی و سایبری به این دانشگاه واگذار شده است که از آن جمله می توان به طراحی و ساخت هواپیمای 150 نفره اشاره کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این طرح از سوی پژوهشکده علوم و فناوری فضایی این دانشگاه اجرایی می شود، اضافه کرد: این طرح با همکاری دانشگاه های علم و صنعت و صنعتی اصفهان دنبال می شود.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,230
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7599

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری