خانه » فناوری » توليد ماسك خواب‌آور مقلد مغز

توليد ماسك خواب‌آور مقلد مغز

مبتكران موفق به ابداع نوعي ماسك خواب موسوم به NeuroDreamer شدند كه از صوت و نور براي تقليد كردن امواج مغزي دخيل در خوابيدن انسان برخوردار است. به گزارش سرويس فناوري ...

مبتكران موفق به ابداع نوعي ماسك خواب موسوم به NeuroDreamer شدند كه از صوت و نور براي تقليد كردن امواج مغزي دخيل در خوابيدن انسان برخوردار است.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، انوار در حال محو شدن و موسيقي آرامبخش، مغز را براي خاموش شدن نوازش مي‌كند.

اين ماسك كه از فوم حافظه‌دار و پنبه ساخته شده، به عنوان يك وسيله “سرگرمي” توصيف شده است. به گفته شركت سازنده، “سرگرمي” فرايند ارائه فراكانس‌هاي امواج مغزي از خارج به مغز بوده كه به آن امكان همزمان و همگام شدن با آن فركانس‌ها را مي‌دهد.

اين ماسك با استفاده از صوت و نور نوعي فركانس‌هاي امواج مغزي خلق مي‌كند كه با فعاليت طبيعي رخ داده در مغز به هنگام خواب سازگار است. ضربات داراي دو گوش در موسيقي و نور همگام‌شده از طريق يك ميكروكنترلر در ماسك كنترل مي‌شوند. سه دگمه موجود بر روي يكي از اضلاع ماسك ميزان صدا، نوع موسيقي نواخته شده و همچنين شفافيت نورها را كنترل مي‌كند.

به گفته كارشناسان وب‌سايت Kickstarter حامي مالي سيستم مزبور، هر فردي كه به انوار چشمك‌زن مانند نور دوربين‌ها يا چراغ‌هاي براق حساس باشد، بايد از اين ماسك اجتناب كند، زيرا ممكن است تشنج را به دنبال داشته باشد.

بهاي اين فناوري 90 دلار عنوان شده است.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,134
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7579

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری