خانه » مطالب جالب » رباتهای آشپز و گارسون در این رستوران

رباتهای آشپز و گارسون در این رستوران

همچنین در زمان غذا خوردن، یک ربات آوازخوان به سرگرم کردن مشتریان می‌پردازد. یک رستوران چینی در اقدامی جالب از ربات‌ها به عنوان گارسون، آشپز با راهنما برای خدمت‌رسانی به مشتریان ...

همچنین در زمان غذا خوردن، یک ربات آوازخوان به سرگرم کردن مشتریان می‌پردازد.

یک رستوران چینی در اقدامی جالب از ربات‌ها به عنوان گارسون، آشپز با راهنما برای خدمت‌رسانی به مشتریان خود استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا، این رستوران در شهر هاربین Harbin چین از 18 گونه مختلف ربات از جمله ربات‌های پیراشکی و نودل استفاده کرده که در آشپزخانه، راهروها و سر میز مشتریان حرکت کرده و خدمت‌رسانی می‌کنند.

در زمان ورود یک مشتری به رستوران،‌ربات راهنما بازوهای خود را به اطراف باز کرده و با یک لحن علمی تخیلی می‌گوید: انسان زمینی سلام؛ به رستوران ربات خوش آمدید!

پس از سفارش غذا، ربات‌ها در آشپزخانه مشغول پخت غذا می‌شوند. با آماده شدن غذا، یک ربات گارسون که در امتداد مسیر طراحی شده روی زمین حرکت می کند آنرا از آشپزخانه به روی میز مشتری منتقل می‌کند.

غذاهای آماده بر روی یک کمربند حامل معلق قرار گرفته و هنگامی که بشقاب به میز مورد نظر می‌رسد، بازوهای مکانیکی آنرا بلند کرده و در جای درست قرار می‌دهند.

همچنین در زمان غذا خوردن، یک ربات آوازخوان به سرگرم کردن مشتریان می‌پردازد.

تمام ربات‌های این رستوران توسط شرکت «روبانن هاربین هائوهای» طراحی و ساخته شده‌اند.

به گفته لیو هشنگ، مهندس ارشد این رستوران، پنج میلیون یوآن (حدود 500 هزار پوند) در این رستوران سرمایه‌گذاری شده و هر ربات بین 20 تا 30 هزار پوند هزینه در بر داشته است.

به گفته هشنگ، کارکنان در درون اتاق رایانه به کنترل و مدیریت کل تیم رباتیک می‌پردازند. پس از یک روز پرکار ربات‌ها برای وعده غذایی خود می‌روند که همان برق است.

به گفته هشنگ پس از دو ساعت شارژ ربات می‌تواند پنج ساعت متوالی کار کند.

این ربات به ارائه 30 مدل غذا می پردازد که هزینه متوسط برای هر کدام بین چهار تا پنج پوند است.

در سال 2010 یک رستوران رباتیک دیگر در جینان در شمال استان شاندونگ چین افتتاح شد که ربات هایی شبیه شخصیت‌های فیلم جنگ ستارگان در اطراف اتاق دایره تشکیل داده و بشقاب‌های غذا را در یک سیستم کمربندی حامل ارائه می کردند. بیش از 10 ربات در این رستوران به عنوان سرگرم‌کننده، خدمت‌رسان،‌استقبال‌کننده و مسئول پذیرش عمل می‌کنند.

دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 3,493
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7529

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری