خانه » خودرو » ورود خودروهای رباتی به آزادراهها/ مسئولیت تصادف با خودروهای بدون راننده

ورود خودروهای رباتی به آزادراهها/ مسئولیت تصادف با خودروهای بدون راننده

براساس بحثها و گفتگوهای صورت گرفته میان خودروسازان ژاپنی، آزادراه های این کشور ظرف 10 سال آینده شاهد حضور خودروهای بدون راننده رباتی خواهند بود. به گزارش خبرگزاری مهر، ظرف ده ...

براساس بحثها و گفتگوهای صورت گرفته میان خودروسازان ژاپنی، آزادراه های این کشور ظرف 10 سال آینده شاهد حضور خودروهای بدون راننده رباتی خواهند بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، ظرف ده سال آینده، در اوایل دهه 2020، در ژاپن عرصه برای حرکت خودروهای رباتی باز می شود که راننده ندارند.

شرکت اتومبیل سازی هوندا سازنده خودرو Acura NSX یکی از شرکتهایی است که با همکاری دولت ژاپن روی تولید خودروهای روباتی کار می کند.

دولت ژاپن گفتگوهایی را با خودروسازان این کشور آغاز کرده تا در نهایت به هدف خود که تولید خودروهای رباتی بدون راننده است برسد، قرار است این خودروها اوایل سال 2020 وارد بازارهای این کشور شوند.

شرکت اتومبیل سازی هوندا سازنده خودرو Acura NSX یکی از شرکتهایی است که روی تولید خودروهای روباتی کار می کند

وزارت زمین، زیر ساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن اظهار داشته است که این کشور نخستین کشور جهان است که به طور جدی خودروهای رباتی را برای تولید انبوه مورد بررسی قرار داده است.

نیسان، تویوتا، صنایع سنگین فوجی، هندو و مزدا از جمله شرکتهای خودروسازی هستند که در این طرح شرکت دارند. این وزارتخانه ژاپنی در نظر دارد هر دو ماه یکبار نشستی را در این رابطه با حضور این شرکت برگزار کند.

یکی از موضوعاتی که در این نشستها مورد بررسی قرار می گیرد مسئله مسئولیت پذیری در تصادفاتی است که این خودروها یک طرف آن را تشکیل می دهند اگر پای هیچ راننده انسانی در میان نباشد، چه کسی مقصر است؟

درحالی که خودروسازان نمی خواهند مسئولیت خودروهای رباتی را در تصادفات برعهده بگیرند یکی از گزینه های مطرح شده شرکتهایی است که این خودروها را به رانندگان اجاره می دهند.

گزینه دیگر مورد بحث قرارگرفتن خودروهای رباتی در خطوط ویژه در آزادراه های ژاپن است.

دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,185
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7497

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری