خانه » میراث فرهنگی » قلعه پرتغالیهای قشم با مشارکت هنرمندان ایتالیایی مرمت می شود

قلعه پرتغالیهای قشم با مشارکت هنرمندان ایتالیایی مرمت می شود

قشم - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قلعه پرتغالیهای شهر قشم تا پایان سال جاری با همت مرمت کاران حرفه ای ایران و با مشارکت هنرمندان این صنعت ...

قشم – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قلعه پرتغالیهای شهر قشم تا پایان سال جاری با همت مرمت کاران حرفه ای ایران و با مشارکت هنرمندان این صنعت از کشور ایتالیا به طور کلی مرمت می شود. به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار حیدری پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: مرمت قلعه پرتغالی های شهر قشم به عنوان یک ارزش هویتی کشور از سال گذشته و با انجام سنگفرش محیط پیرامونی و رفع خطر از قسمت های فرسایشی آن آغاز شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دسترسی به این اثر تاریخی به سهولت انجام می شود و با مرمت کامل آن در نظر داریم طی ایام تعطیلات نوروز 92 آئین های مختلف از جمله برنامه ها و جشن های فرهنگی را در این قلعه با حضور انبوه میهمانان و گردشگران برگزار کنیم.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فعل و انفعالات ایجاد شده در دوران گذشته زمین، آثار و شگفتی های منحصر بفردی را در نقاط مختلف این جزیره پدید آورده که از جمله آنها می توان به دره ستاره ها، تنگه چاهکوه، جزایر ناز و طولانی ترین غار نمکی جهان اشاره کرد.

وی با اشاره به آثار متعدد طبیعی و تاریخی جزیره قشم تصریح کرد: برای تقویت صنعت گردشگری در این منطقه باید با تلاش همه جانبه و معرفی آثار گردشگری قشم شرایط حضور هر چه بیشتر گردشگران اعم از داخلی و خارجی را در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس فراهم کنیم.

حیدری پور از جنگل دریایی حرا به عنوان یک پدیده طبیعی بینظیر در کنار خلیج دلفین های هنگام، دره ستاره ها، تنگه چاهکو، غار نمکی با شرایط ویژه درمان بیماری های تنفسی، جزایر ناز و سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی به عنوان بخشی از ویژگی های گردشگری قشم نام برد.

وی همچنین از سواحل بینظیر قشم، ماسه های رنگی جزیره هنگام، آثار تاریخی هرمز، قلعه نادری، غارهای خوربس، مساجد قدیمی، بادگیرهای منحصر بفرد لافت، چاههای تلا، برکه های اطراف جزیره و آثار بینظیر صنایع دستی هنرمندن قشم به عنوان بخش دیگری از ویژگی های توسعه گردشگری در قشم یاد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تاکید کرد: جزیره قشم با داشتن پتانسیل های متعدد خدادادی می تواند در زمینه های مختلف صنعتی، گردشگری، تجارت و خدماتی نقش آفرینی کند.

یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,275
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7449

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری