خانه » فرهنگ و ادب » هنر » عکاسی » کارگاه آموزش “عکاسی مستند” در تبریز برگزار می‌شود

کارگاه آموزش “عکاسی مستند” در تبریز برگزار می‌شود

تبریز -  معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان "عکاسی مستند" همزمان با برپایی سومین جشنواره بین‌المللی عکس نماز و نیایش ...

تبریز –  معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان “عکاسی مستند” همزمان با برپایی سومین جشنواره بین‌المللی عکس نماز و نیایش در تبریز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد دادی پیش از ظهر یکشنبه اظهار داشت: کارگاه آموزشی یاد شده با حضور “محمدمهدی رحیمیان”، “عباس میرهاشمی” و “جاسم غضبان‌پور” از عکاسان برجسته کشور برگزار می‌شود.

وی عکاسی مستند را نمایانگر واقعیت‌های پیرامون عنوان کرد و گفت: عکاسی هنری است که با شاخصهای بصری خود می تواند ارتباط موثری با مخاطب برقرار نماید و زمانی که این شاخص‌ها منطبق بر واقعیت بوده و مستند باشد از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار خواهد بود.

دادی تاکید کرد یک عکاس مستند با تلفیق ذوق و هنر به انعکاس واقعیت‌ها می‌پردازد.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه برگزاری جشنواره‌های مختلف را در جهت ارتقای سطح علمی و هنری اصحاب فرهنگ و هنر موثر عنوان کرد و گفت: کارگاه یاد شده ساعت 18 سیزدهم تیرماه جاری در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز واقع در اول سربالایی ولیعصر برگزار می‌شود.

براساس این گزارش “محمدمهدی رحیمیان” متولد 1340 و کارشناس ارشد رشته عکاسی مدرس هنر عکاسی در دانشگاه و داور جشنوار‌های عکس در موضوعات مختلف است.

رحیمیان در نمایشگاههای متعددی حضور یافته است.

همچنین “جاسم غضبان‌پور” متولد 1342 خرمشهر است. وی کارشناس رشته عکاسی از دانشگاه هنر بوده و عکاسی حرفه‌ای را از سال 1358 آغاز کرده است. زمینه‌های عکاسی هنری غضبان‌پور جنگ، مستند اجتماعی، معماری و فرهنگی است .

عباس میرهاشمی” نیز متولد 1341 ساوه و مدرس عکاسی در دانشگاه است.

وی همچنین عضو شورای کارشناسی عکاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

براساس این گزارش آئین اختتامیه و معرفی نفرات برتر سومین جشنواره بین‌المللی عکس نماز و نیایش چهاردهم تیرماه جاری در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار می‌شود.

یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,483
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7391

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری