خانه » عکس » جشنـواره ديـدني يـخ و بـرف در بلـژيـک

جشنـواره ديـدني يـخ و بـرف در بلـژيـک

جشنواره اي از آثار مجسمه هاي ساخته شده با يخ و برف در شهر بروژ بلژيک برگزار شده است. سازندگان مجسمه هاي به نمايش گذاشته شده در اين جشنواره از ...

جشنواره اي از آثار مجسمه هاي ساخته شده با يخ و برف در شهر بروژ بلژيک برگزار شده است. سازندگان مجسمه هاي به نمايش گذاشته شده در اين جشنواره از کشور هاي چين، آمريکا، سوئد و کانادا به اين محل آمده اند. به گفته “الکساندر دمان”، مدير نمايشگاه، اين مجسمه ها طي 5 هفته کاري و به دست 29 هنرمند از 11 کشور جهان ساخته شده است. براي ساختن 90 مجسمه که در اين نمايشگاه يخي شرکت دارند، بيش از 400 تن يخ بکار گرفته شده است.

در بين مجسمه‌هاي برفي و يخي به نمايش درآمده در اين جشنواره، مجسمه‌هايي از “ميکي ماوس” و “علاءالدين” ديده مي‌شود بطوريکه بنظر مي رسد شرکت والت ديزني نقش اصلي را در برگزاري اين جشنواره دارد. ‌به منظور حفاظت از مجسمه‌ها و جلوگيري از ذوب‌شدن يخ‌ها، تمام محوطه نمايشگاه در دماي منفي 10 درجه سانتيگراد قرار دارد.

جشنواره مجسمه‌هاي يخي که دهمين دوره آن برگزار شده تا 15 ژانويه 2012 ادامه خواهد داشت. برگزارکنندگان اين جشنواره اميدوارند رويداد کنوني 200 هزار گردشگر و بازديدکننده را به شهر بروژ در بلژيک بکشاند.

چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,032
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7276

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری