خانه » فناوری » خداحافظ دست‌خطهاي بد!

خداحافظ دست‌خطهاي بد!

اگر آخرين باري كه قلم در دست گرفته و نوشته‌ايد را به ياد نمي‌آوريد، خود را تنها ندانيد چرا كه يك پژوهش جديد از انگشت‌شمار شدن روزهاي كاغذ و قلم ...

اگر آخرين باري كه قلم در دست گرفته و نوشته‌ايد را به ياد نمي‌آوريد، خود را تنها ندانيد چرا كه يك پژوهش جديد از انگشت‌شمار شدن روزهاي كاغذ و قلم در ميان بزرگسالان خبر داده است.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، طبق نتايج يك شركت آنلاين‌نوشت‌افزار موسوم به «Docmail»، در روزهايي كه جهان به سرعت در حال تايپ افكار، پيامها و يادداشتهاي انسان بر روي صفحه كليد و صفحه لمسي تلفن بوده، شيوه نوشتار قديمي در حال كنار رفتن است.

نتايج پژوهش آنلاين نشان داده بود كه ميانگين زماني از آخرين باري كه يك بزرگسال با دست به نوشتن پرداخته حدود 41 روز بوده و همچنين اين كه از هر سه تن، يكي براي بيش از شش ماه متن كاملي ننوشته است.

به گفته دو سوم از 2000 شركت‌كننده در اين پژوهش، تنها چيزهاي به حالت نوشتار درآمده توسط آنها يك مجموعه خطوط شتابان براي يادآوري چيزهاي رايج بوده است.

بيش از نيمي از شركت‌كنندگان اذعان كردند كه دست خط آنها بطور چشمگيري بد شده و از هر هفت تن، يكي از دست خود شرمسار بود.

از هر 10 تن نيز چهار مورد بر متن پیش‌بینی شده براي املاي درست تكيه داشته و يكي از هر چهار تن نيز محاوره‌اي يا با اختصارات مي‌نوشتند.

امروزه ايجاد ليست خريد، يادداشت‌برداري در جلسات و حتي تبريكات توسط ابزار الكترونيكي انجام مي‌شود.

به گفته يك سوم از اين شركت‌كنندگان، حتي در زمان نوشتن چيزي، معمولا بازخواني آن نيز براي خود اين افراد مشكل شده است. جالب اينكه از ميان هر شش انگليسي، يك تن معتقد بوده كه ديگر نيازي به آموزش دست خط در مدارس نيست!

نتيجه‌گيري شگفت‌انگيز در درازمدت اين است كه نسل آينده احتمالا كاملا بر صفحه كليد براي برقراري ارتباط تكيه خواهند داشت.

یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,147
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7116

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری