خانه » علمی » راز مرگ زنبور پس از نیش زدن مشخص شد

راز مرگ زنبور پس از نیش زدن مشخص شد

در این عکس مى توان دید که چگونه به اصطلاح دل و روده زنبور همراه با نیش آن از جا کنده مى شود. محققان زیست شناسى حشرات با دیدن این ...

در این عکس مى توان دید که چگونه به اصطلاح دل و روده زنبور همراه با نیش آن از جا کنده مى شود. محققان زیست شناسى حشرات با دیدن این عکس دریافتند که تنها علت مرگ زنبور کنده شدن نیشش نیست. بلکه از جا کنده شدن دل و روده آن است. آنها مى گویند که زنبور فقط یک بار اقدام به نیش زدن مى کند که آن هم دفاعى و نه تهاجمى است. در واقع زنبور بین دو نوع مرگ، آن نوعی را انتخاب مى کند که نیشى هم در آن به طرف مقابلش زده باشد.
یک عکس منحصر به فرد که توسط خانمى متخصص گرفته شده است، راز مرگ نوعى زنبور را فاش کرد.
به گزارش مشرق، این خانم که متخصص ارتباطات است و با دانشگاه کالیفورنیا همکارى مى کند، جایزه First-Place Gold Feature Photo را به خاطر همین عکس دریافت کرده است. زیرا او این عکس را درست در لحظه نیش زدن گرفته و رازى را با این کار خود کشف کرده است.

در این عکس مى توان دید که چگونه به اصطلاح دل و روده زنبور همراه با نیش آن از جا کنده مى شود.

 

محققان زیست شناسى حشرات با دیدن این عکس دریافتند که تنها علت مرگ زنبور کنده شدن

نیشش نیست. بلکه از جا کنده شدن دل و روده آن است.

آنها مى گویند که زنبور فقط یک بار اقدام به نیش زدن مى کند که آن هم دفاعى و نه تهاجمى است. در واقع زنبور بین دو نوع مرگ، آن نوعی را انتخاب مى کند که نیشى هم در آن به طرف مقابلش زده باشد.

این خانم محقق که علاقه مند به دنیاى حشرات است، بنا به نوشته نشریه Sacramento Bee ویژه امور زنبور و زنبوردارى که از شهر Sacramento بزرگترین شهر کالیفورنیاى امریکا منتشر مى شود، بیش از یک میلیون عکس از زنبورها گرفته است.

با این حال، عکس منتشر شده کنونى از آن جهت منحصر به فرد شناخته شده است که چیزى را نشان مى دهد که سایر عکسها نشان نداده اند.

شنبه ۳ تیر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,458
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 7110

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری