خانه » زندگینامه » «عبدالله سرور احمدي» درگذشت

«عبدالله سرور احمدي» درگذشت

«عبدالله سرور احمدي»، نوازنده‌ي‌ سرشناس دوتار تربت‌جام روز گذشته ـ 29 خرداد ماه ـ دار فاني را وداع گفت. محمد عظيمي ـ شاگرد سرور احمدي ـ با اعلام اين خبر به ...

«عبدالله سرور احمدي»، نوازنده‌ي‌ سرشناس دوتار تربت‌جام روز گذشته ـ 29 خرداد ماه ـ دار فاني را وداع گفت.

محمد عظيمي ـ شاگرد سرور احمدي ـ با اعلام اين خبر به خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌گفت: استاد احمدي سال‌ها بود كه با بيماري قلبي دست و پنجه نرم مي‌كرد. او 20 روز پيش براي يك عمل جراحي به تهران اعزام شد، اما روز گذشته وقتي در حال بازگشت به تربت‌جام بودند، در طول مسير به ديار باقي شتافتند.

او درباره‌ي سبك و سياق زنده‌ياد سرور احمدي نيز توضيح داد: استاد از هفت سالگي ساز دوتار را نزد مادرش آموخت. چراكه در شهر ما اين ساز در همه‌ي خانه‌ها وجود دارد و مردم با اين ساز ارتباط تنگاتنگي دارند. ايشان به همت مادرشان اين ساز را به نيكي آموخت و در عين حال تكنيك قوي در نوازندگي داشت.

عظيمي افزود: او رديف نظر محمد سليماني را به خوبي مي‌دانست. در موسيقي تربت‌جام چهارصد مقام وجود دارد كه ايشان به خوبي آنها را مي‌نواخت و يكي از ميراث‌داران بزرگ اين مرز و بوم در زمينه‌ي موسيقي بود.

او درباره‌ي ساير سوابق آن هنرمند معروف نيز گفت: ايشان چند دوره داور مسابقات فجر بوده و در بسياري از كشورهاي دنيا اجراي صحنه‌اي داشتند و نبوغ عجيبي در نواختن دوتار در ايشان ديده مي‌شد.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,343
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6929

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری