خانه » موسیقی » علی قمصری و كنسرت «گفتگو»

علی قمصری و كنسرت «گفتگو»

کنسرت «گفتگو» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی حسین علیشاپور، 8 و 9 تیرماه سال جاری در تالار اندیشه حوزه هنری شهر تهران برگزار خواهد شد.  قمصری با اعلام این خبر، ...

کنسرت «گفتگو» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی حسین علیشاپور، 8 و 9 تیرماه سال جاری در تالار اندیشه حوزه هنری شهر تهران برگزار خواهد شد.

 قمصری با اعلام این خبر، گفت: در این برنامه بیشتر از آنكه به پیش فرض های مخاطب موسیقی ایرانی فكر كرده باشم، اولویت برایم ایجاد امکاناتی تازه و شكل گیری تصوراتی تازه بوده است، همچنين تركیب این كار محدود به سازهای ایرانی و استفاده از صداهای آشنا و از پیش شناخته شده ی آنها نمی شود؛ سازها هر یك نقشی فعال و مستقل دارند كه در گفتگو با سازهای دیگر كامل می شوند.

 این آهنگساز درباره جزئیات این کنسرت افزود: برنامه با اجرای قطعاتی از كنسرت برف خوانی با صدای حسین علیشاپور آغاز می شود تا آشنایی مخاطب ما با آن مجموعه، فضایی صمیمی تر و آماده تر برای ورودِ بخش تازه ی كار ایجاد کند. در مجموعه ی جدید، از كلام استفاده نشده و القای معنی و حس، تماما به عهده ی سازها و اصوات است. پیش بینی می كنم مخاطب موسیقی ما امروز آمادگی لذت بردن و همراه شدن با موسیقی، بی یاری كلمه را نیز داشته باشد و امیدوارم اتفاق این کنسرت، حرکتی باشد هم سو با جهش ذهنی و رشد فکری ای که در مخاطب موسیقی ایرانی و خواسته هایش احساس می کنم.

 علی قمصری درباه اجرای این کنسرت در شهرهای دیگر خاطرنشان کرد: این مجموعه پس از این در شهرهای دیگر ایران نیز اجرا خواهد شد و همكاری با نوازندگان مستعد شهرهای دیگر در این اجراها، یكی از اهداف محوری ما خواهد بود.

 لازم به ذکر است که در این اجرا شروین مهاجر، علی جعفری پویان، سامان صمیمی، مصباح قمصری، لعیا اعتمادی، نیلوفر محبی، مهرزاد اعظمی کیا، آتنا اشتیاقی و همایون نصیری به عنوان نوازنده، علی قمصری و حسین علیشاپور را همراهی خواهند کرد.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,248
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6925

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری