خانه » موسیقی » موسیقی هرمزگان را با گیتار اجرا می کنم/ علاقه آمریکایی ها به موسیقی ایرانی

موسیقی هرمزگان را با گیتار اجرا می کنم/ علاقه آمریکایی ها به موسیقی ایرانی

بندرعباس - استاد گیتار کلاسیک دانشگاه ممفیس آمریکا از علاقه اش برای اجرای موسیقی محلی هرمزگان با گیتار خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، لیلی افشار یکشنبه شب پس ازبرگزاری کنسرت ...

بندرعباس – استاد گیتار کلاسیک دانشگاه ممفیس آمریکا از علاقه اش برای اجرای موسیقی محلی هرمزگان با گیتار خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، لیلی افشار یکشنبه شب پس ازبرگزاری کنسرت خود در تالار شهید آوینی بندرعباس در جمع خبرنگاران حضور دوباره اش در بندرعباس را نشانه علاقه مردم این شهر به گیتار دانست و افزود: موسیقی بندرعباس برای من خیلی جالب است و من سعی کرده ام ریتمهای جالب این موسیقی را روی گیتار پیاده کنم.

وی ادامه داد: من با سفر به تعدادی از شهرهای ایران با موسیقی محلی برخی نقاط آشنا شده ام و تا کنون نیز موسیقی های بویراحمدی و خراسانی را نیز با گیتار اجرا کرده ام و علاقه دارم موسیقی جنوب ایران به خصوص بندرعباس را نیز با گیتار اجرا کنم.

این استاد و هنرمند گیتارنواز با بیان اینکه مردم آمریکا نیز نسبت به قطعات ایرانی علاقه دارند، اظهار داشت: من زمانی که برای مخاطبانم در آمریکا قطعات ایرانی را با گیتار اجرا می کنم، مردم علاقه بسیار زیادی نسبت به آن نشان می دهند و مخاطبان حرفه ای گیتار نیز از آن لذت می برند.

افشار از چاپ کتاب جدیدش در آینده خبر داد و گفت: من در گذشته کتابی از در خصوص موسیقی محلی ایرانی چاپ کردم و در آینده نیز کتابی از نتهای ایرانی چاپ خواهم کرد.

وی همچنین از اجرای تلفیقی در ایران استقبال کرد و بیان داشت: من خیلی دوست دارم با هنرمندان بزرگ ایران در رشته موسیقی اجرای تلفیقی داشته باشم اما تا کنون ارتباط زیادی با آنها نداشته ام اما امیدوارم شرایط این کار ایجاد شود.

استاد گیتار کلاسیک دانشگاه ممفیس آمریکا یکی از آرزوهای خود را اجرای قطعات رودریگو آرانخوئز در تالار وحدت تهران عنوان کرد و افزود: من همواره آرزو داشتم با ارکست سمفونیک تهران قطعات رودریگو آرانخوئز را در تالار وحدت تهران اجرا کنم که امیدوارم در آینده نزدیک بتوانم این کار را انجام دهم.

افشار اضافه کرد: برنامه دیگر من در ایران گیتارنوازی در خانه هنرمندان تهران در روزهای هشتم و نهم تیرماه امسال است.

به گزارش مهر، لیلی افشار که متولد تهران است، از نوازندگان بزرگ گیتار کلاسیک در جهان محسوب می شود و چندین سال به عنوان بهترین نوازنده گیتار کلاسیک در جهان انتخاب شده است.

وی دکترای رشته اجرای گیتار کلاسیک را از دانشگاه ایالتی فلوریدا آمریکا دریافت کرده است و هم اکنون استاد دانشگاه ممفیس آمریکاست.

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,456
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6868

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری