خانه » خانواده » مصرف آب هندوانه و آب هویج برای رفع عطش و گرمازدگی مناسب است

مصرف آب هندوانه و آب هویج برای رفع عطش و گرمازدگی مناسب است

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:آب هندوانه، آب هویج و حتی آب گوجه ‌فرنگی تهیه شده در منزل به علت میزان قند پایین برای رفع عطش نیز مناسب ...

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:آب هندوانه، آب هویج و حتی آب گوجه ‌فرنگی تهیه شده در منزل به علت میزان قند پایین برای رفع عطش نیز مناسب است.
‌ دکتر زهرا عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که آب و دوغ کم نمک از نوشیدنی‌های مناسب فصل گرما است گفت: نوشیدن چای کمرنگ، آب میوه طبیعی تهیه شده در منزل، ماءالشعیر، دوغ‌های خانگی بدون گاز و حتی آب گوجه‌فرنگی برای رفع عطش در فصل گرما مؤثر است.

وی با اشاره به این که کودکان و نوجوانان به علت تحرک و فعالیت جسمانی زیاد، نیاز به مایعات بیشتری دارند، افزود: توصیه می شود کودکان و نوجوانان در فصل گرما یک بطری آب آشامیدنی به همراه داشته باشند زیرا اگر مایعات مورد نیاز بدن آنها حین فعالیت جسمانی تامین نشود مستعد گرمازدگی هستند.

این متخصص تغذیه گفت: افراد بالای 55 و 60 سال دیرتر از زمان واقعی که بدنشان به آب نیاز دارد احساس تشنگی می‌کنند و رغبت زیادی به مصرف آب و مایعات از خودشان نشان نمی‌دهند، بنابراین سالمندان بایستی برای جلوگیری از بروز گرمازدگی روزانه حداقل به میزان 8 تا 10 لیوان آب سالم یا مایعاتی مثل دوغ کم‌نمک، چای کمرنگ و آب میوه طبیعی استفاده کنند.

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,480
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6862

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری