خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » طنازان در «یک، دو، سه طنز» گرد هم آمدند

طنازان در «یک، دو، سه طنز» گرد هم آمدند

کتاب «یک، دو، سه طنز» حاوی آثار طنز از چهره‌هایی چون گلی ترقی،ابراهیم رها، محمدرضا زائری، غلامحسین ساعدی، سیدمهدی شجاعی، شهرام شکیبا، یوسفعلی میرشکاک و صادق هدایت منتشر شد. به گزارش ...

کتاب «یک، دو، سه طنز» حاوی آثار طنز از چهره‌هایی چون گلی ترقی،ابراهیم رها، محمدرضا زائری، غلامحسین ساعدی، سیدمهدی شجاعی، شهرام شکیبا، یوسفعلی میرشکاک و صادق هدایت منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که به اهتمام رویا صدر گردآوری و تدوین شده، در واقع دنباله سری کتاب‌های «طنزآوران امروز ایران» و «یک لب و هزار خنده» است که اولی توسط بیژن اسدی‌پور و زنده‌یاد عمران صلاحی دومی توسط زنده‌یاد عمران صلاحی تدوین شده بودند. منتهی کتاب اخیر مشتمل است بر آثار طنزنویسان معاصری که در آن دو جلد غایب بوده‌اند.

بیشتر آثار موجود در کتاب «یک، دو، سه طنز» بازه زمانی پس از گردآوری «یک لب و هزار خنده» را شامل می‌شوند و از این رو بیشتر مربوط به سال‌های پس از 1357 است و می‌تواند بازتابی از شرایط طنز این دوره باشد.

در واقع نویسندگان معرفی شده در این کتاب قطعات پازلی هستند که در کنار هم نشسته‌اند تا تصویری از طنز این سالیان به نمایش بگذارند.

از جمله طنزنویسانی که در این کتاب آثاری از آنها آمده است، می‌توان به ابراهیم افشار، مهشید امیرشاهی، آذردخت بهرامی، حسین پناهی، گلی ترقی، فاضل ترکمن، فریدون تنکابنی، حامد حبیبی، فرهاد حسن‌زاده، فرورتیش رضوانیه، رضا رفیع، ابراهیم رها، محمدرضا زائری، امیرمهدی ژوله، غلامحسین ساعدی، رضا ساکی، سیدمهدی شجاعی، شهرام شکیبا، پوریا عالمی، ناصر غیاثی، مینو مشیری، یوسفعلی میرشکاک، سیدعلی میرفتاح، رسول نجفیان، صادق هدایت، پیمان هوشمندزاده، رضی هیرمندی و حسین یعقوبی اشاره کرد.

کتاب 416 صفحه‌ای «یک، دو، سه طنز» در شمارگان 1100 نسخه و با بهای 11 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات مروارید منتشر و راهی بازار شده است.

 

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,391
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6854

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری