خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » پیشنهاد‌های فرانسوی برای مطالعه کودکان ایرانی

پیشنهاد‌های فرانسوی برای مطالعه کودکان ایرانی

کتاب «واقعیت و دروغ‌ها» از مجموعه آثار مکتوب پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش فرانسه برای کودکانی که تازه خواندن را آغاز کرده‌اند، در ایران منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، کتاب ...

کتاب «واقعیت و دروغ‌ها» از مجموعه آثار مکتوب پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش فرانسه برای کودکانی که تازه خواندن را آغاز کرده‌اند، در ایران منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «واقعیت و دروغ‌ها» اثری است نوجوانانه از ناتالی کوپرمن که داستان آن به شرح زندگی کودکی به نام «کلاریس» می‌پردازد که برای مطلع نکردن خانواده خود از نمره صفری که در مدرسه گرفته است، دروغ‌های عجیبی را به معلم و دوستان و خانواده خود می‌گوید و این دروغ‌های عجیب، او را وارد دنیای تازه‌ای می‌کند که برایش اتفاقات غیرمنتظره‌ای را رقم می‌زند.

این کتاب در مجموعه کتاب‌های «بخوان و بخوان» نشر چکه منتشر شده است. این مجموعه به معرفی کتاب‌ برای افرادی می‌پ‍ردازد که می‌خواهند نخستین کتاب زندگی خود را خودشان بخوانند.

این مجموعه که مجلداتی از آن در ایران و بر اساس ویژگی‌های کتاب‌های درسی دوره تحصیلی ابتدایی و از سوی نشر چکه در حال ترجمه و انتشار است، شامل کتاب‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش فرانسه برای بچه‌هایی که تازه خواندن را شروع کرده‌اند، پیشنهاد کرده است.

ناتالی کوپرمن نویسنده این کتاب نویسنده و فیلمنامه‌نویس فرانسوی است که از سال 1993 برای مخاطبان کودک اقدام به نوشتن کرده است و تا کنون بیست کتاب نیز برای این سن تالیف و منتشر کرده است.

کوپرمن در میان نویسندگانی از سنخ خود، نویسنده‌ای تیزبین و حساس به شمار می‌رود و بسیاری از داستان‌های او در واقع روایتی ظریف از ساده‌ترین اتفات زندگی است ولی او آنها را همچون زلزله‌ای بر مخاطب وارد می‌کند.

کتاب «واقعیت و دروغ‌ها» را کوپرمن برای نخستین بار در سال 2007 در پاریس و با تصویرگری سولداد براوی منتشر کرد و در ایران نیز این کتاب به تازگی با ترجمه بیتا ترابی و در قطع جیبی بدون تغییر تصویرگری‌های آن از سوی نشر چکه منتشر شده است.

زبان ساده و ظریف و تاثیرگذار در کنار توصیف‌های مناسب و ظریف نویسنده از موقعیت داستان، این کتاب را به اثری مبدل کرده که نه تنها برای مخاطبان کودک که برای بزرگسالان نیز خواندنی و قابل توجه است.

«واقعیت و دروغ‌ها» در شمارگان 2000 نسخه و با قیمت 2500 تومان منتشر شده است.

یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,344
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6786

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری