خانه » خانواده » قرارگرفتن مادر باردار در معرض آلودگی هوا، خطر آسم را در کودک افزایش می‌دهد

قرارگرفتن مادر باردار در معرض آلودگی هوا، خطر آسم را در کودک افزایش می‌دهد

مادران باردار میزان مواجهه خود با هوای آلوده را به حداقل ممکن رسانیده، از ماسک‌های استاندارد و مناسب استفاده کرده و از فعالیت‌های غیر ضروری که نیاز به اکسیژن ...

مادران باردار میزان مواجهه خود با هوای آلوده را به حداقل ممکن رسانیده، از ماسک‌های استاندارد و مناسب استفاده کرده و از فعالیت‌های غیر ضروری که نیاز به اکسیژن را در فرد افزایش می‌دهد، بکاهند.

ايلنا: به دنبال اثبات رابطه میان مواجهه جنین با هوای آلوده درون رحم و بیماری‌های تنفسی کودک، افزایش خطر ابتلا به آسم در کودکانی که مادران آ‌ن‌ها در هنگام بارداری در معرض هوای آلوده بوده‌اند نیز مشخص شد.

به گزارش ايلنا، استادیار مامایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب گفت: در مطالعاتی که بر روی کودکان مبتلا به آسم انجام شده است، میزان مواجهه مادران با آلاینده‌های مختلف، وجود این آلاینده‌ها در محل سکونت مادران در دوران بارداری آن‌ها، تکامل کودک و عملکرد او در دوره‌های مختلف ارزیابی شد.

ميترا صفری ادامه داد: بر همین اساس، تاثیر منفی مواجهه قبل از تولد نوزاد با آلاینده‌هایی مانند دی‌اکسیدکربن، دی‌اکسید نیتروژن و ازن بر ابتلای او به بیماری آسم جدی قلمداد شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج توصیه کرد: لازم است در روزهای آلوده هوا، مادران باردار میزان مواجهه خود با هوای آلوده را به حداقل ممکن رسانیده، از ماسک‌های استاندارد و مناسب استفاده کرده و از فعالیت‌های غیر ضروری که نیاز به اکسیژن را در فرد افزایش می‌دهد، بکاهند.

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,398
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6716

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری