خانه » فناوری » نسل جديد دوربين‌هاي امنيتي با قابليت پيش‌بيني رفتار مجرمانه!

نسل جديد دوربين‌هاي امنيتي با قابليت پيش‌بيني رفتار مجرمانه!

نسل جديد دوربين‌هاي امنيتي قادر خواهند بود با بررسي رفتارهاي غير طبيعي و اعلام هشدار بموقع به نيروهاي امنيتي، از وقوع جرايم مختلف پيشگيري كنند. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ...

نسل جديد دوربين‌هاي امنيتي قادر خواهند بود با بررسي رفتارهاي غير طبيعي و اعلام هشدار بموقع به نيروهاي امنيتي، از وقوع جرايم مختلف پيشگيري كنند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محققان لابراتوار BRS نسل جديد دوربين‌هاي امنيتي طراحي كرده‌اند كه با اتصال به سيستم رايانه‌اي و شناسايي رفتارهاي غيرطبيعي مي‌تواند مانع از وقوع اعمال مجرمانه شود.

هر سيستم داراي حداكثر 22 دوربين است كه مي‌تواند بصورت لحظه‌اي تا 150 نفر را مورد بررسي قرار دهد.

اين سيستم هوشمند داراي توانايي يادگيري لحظه‌اي از مشاهدات و ذخيره سازي رفتارهاي مشكوك و غيرطبيعي جديد در حافظه دستگاه است.

به گفته «جان فرازيني» مدير لابراتوار BRS در طراحي اين سيستم ‌ 11 فناوري مختلف بكار رفته است كه دستگاه را قادر به يادگيري و شناسايي رفتارهاي جديد مي‌كند.

سيستم با استفاده از طيف وسيعي از پارامترهاي موجود مي‌تواند رفتارهاي غيرطبيعي را شناسايي كرده و در مواقع اضطراري پيام هشداري به نيروهاي امنيتي ارسال كند.

همچنين قابليت ديد در تاريكي از ديگر امكاناتي است كه نياز به نيروي انساني را بطور چشمگيري كاهش مي‌دهد.

نخستين نمونه از اين سيستم هوشمند قرار است بزودي در 12 نقطه از ايستگاه متروي سانفرانسيسكو نصب شود و در مجموع 288 دوربين كار نظارت و بررسي رفتار مسافران را برعهده خواهند داشت.

جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,237
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6628

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری