خانه » مطالب جالب » تصاويري از بزرگترين كشتي باربري جهان

تصاويري از بزرگترين كشتي باربري جهان

براي حمل يك سكوي عظيم نفتي يا انتقال زيردريايي‌هاي بزرگ، كشتي باربري با قابليت حمل 75 هزار تن بار مورد نياز است! به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كشتي ...

براي حمل يك سكوي عظيم نفتي يا انتقال زيردريايي‌هاي بزرگ، كشتي باربري با قابليت حمل 75 هزار تن بار مورد نياز است!

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كشتي Blue Marlin‌ بزرگترين كشتي باربري در نوع خود محسوب مي‌شود كه قادر به حمل كشتي، زيردريايي و حتي سكوهاي عظيم نفتي است.

كشتي باربري Blue Marlin در سال 1999 ميلادي به بهره برداري رسيد. طول كشتي 217 متر و ارتفاع بدنه 42 متر است؛ طول عرشه نيز به اندازه دو زمين فوتبال است و حداكثر سرعت كشتي با بهره مندي از يك موتور ديزلي با قدرت 17 هزار اسب بخار در حدود 13 گره دريايي است.

اين كشتي باربري سال گذشته با حمل سكوي نفتي 60 هزار تني Thunder Horse‌ از كره جنوبي تا خليج مكزيك، ركورد جديدي را به نام خود ثبت كرد و قرار است در ادامه ركورد شكني هاي خود يك ناو عظيم هواپيمابر را از اسپانيا تا استراليا حمل كند.

اگرچه كشتي باربري Blue Marlin در حال حاضر بزرگترين نمونه در نوع خود محسوب مي شود، ‌اما محققان كره اي نمونه مشابهي را در دست ساخت دارند و آن كشتي باربري Dockwise Vanguard با هزينه اي بالغ بر 373 ميليون دلار است كه تا پايان سال جاري ميلادي آماده مي‌شود و قادر است تا 110 هزار تن بار را حمل كند.

انتهاي پيام

 

حمل سكوي نفتي يك ميليارد دلاري توسط كشتي باربري Blue Marlin

 

 

حمل دو زيردريايي هسته‌اي روسيه

 

 

کد خبرنگار: 71452
پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,623
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6541

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری