خانه » فناوری » ساخت چراغ قوه حرارتي با قابليت نمايش رنگ‌هاي مختلف در دماي محيط

ساخت چراغ قوه حرارتي با قابليت نمايش رنگ‌هاي مختلف در دماي محيط

با استفاده از چراغ قوه حرارتي و بدون نياز به تجهيزات گران قيمت قادر خواهيد بود از عايق‌بندي درست ساختمان اطمينان حاصل كنيد.  چراغ قوه حرارتي كه در آزمايشگاه عمومي تكنولوژي ...

با استفاده از چراغ قوه حرارتي و بدون نياز به تجهيزات گران قيمت قادر خواهيد بود از عايق‌بندي درست ساختمان اطمينان حاصل كنيد.

 چراغ قوه حرارتي كه در آزمايشگاه عمومي تكنولوژي و علوم (PLOST) ماساچوست طراحي شده، بر خلاف دوربين‌هاي استاندارد گرمايي كه بسيار گران قيمت هستند، تنها 40 دلار قيمت دارد و افراد بدون داشتن تخصص الكترونيكي مي‌توانند آن را مونتاژ كنند.

يك ترمومتر مادون قرمز در كنار چراغ قوه حرارتي نصب مي‌شود و ريزپردازنده دستگاه نيز با يك لامپ LED چند رنگ كنترل مي شود.

زماني كه نور به يك سطح برخورد مي‌كند، بر اساس ميزان دماي آن سطح، چراغ قوه رنگ‌هاي مختلفي از خود ساطع مي كند؛ به طور مثال نور در سطوح سرد به رنگ‌هاي آبي يا سبز است و در مناطق گرم، قرمز رنگ خواهد بود.

با استفاده از يك وب كم مجهز به نرم افزار آنلاين Glowdoodle مي توان از رنگ هاي منعكس شده روي سطوح عكسبرداري كرد و اتاق هاي سرد يك ساختمان و عايق بودن محل را مورد بررسي قرار داد.

محققان مركز PLOST قصد دارند چراغ قوه اي طراحي كنند كه بتواند تغييرات درجه حرارت در روزهاي باراني را نيز مورد بررسي قرار دهند؛ همچنين دستگاه ديگري براي اندازه گيري دماي آب در رودخانه‌ها توسط اين مركز توليد شده است.

دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 2,104
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 628

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری