خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » كتاب بنجامين فرانكلين منتشر شد

كتاب بنجامين فرانكلين منتشر شد

در اين كتاب زندگي بنجامين فرانكلين، سياستمدار و نويسنده آمريكايي و اولين سفير آمريكا در كشورهاي اروپايي، بررسي شده است. ایلنا: كتاب بنجامين فرانكلين توسط انتشارات ققنوس منتشر شد. به گزارش ...

در اين كتاب زندگي بنجامين فرانكلين، سياستمدار و نويسنده آمريكايي و اولين سفير آمريكا در كشورهاي اروپايي، بررسي شده است.

ایلنا: كتاب بنجامين فرانكلين توسط انتشارات ققنوس منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، اين كتاب نوشته برندا هاوگن و اندرو سانتلا است. هاوگن و سانتلا در اين اثر به بررسي زندگي و فعاليت‌هاي بنجامين فرانكلين، به عنوان يكي از تاثيرگذارترين شخصيت‌هاي تاريخ آمريكا مي‌پردازند. كار ترجمه اين اثر را حسين بحري انجام داده است. بنجامين فرانكلين، توسط انتشارات ققنوس و در مجموعه شخصيت‌هاي تاثير‌گذار اين انتشارات به چاپ رسيده است. اين اثر در 111 صفحه و با شمارگان 2000 نسخه در بازار نشر عرضه شده است.

در بخش توضيحات اين كتاب مي‌خوانيم:
با آغاز قرن نوزدهم و پيشرفت‌هاي حاصل شده در تمامي حوزه‌هاي فعاليت انسان قديم به مكاني جديد بدل شد. اختراعات جديد روش زندگي را به سرعت تغيير داد و اكتشافات علمي نيز نگرش انسان را به خود دگرگون ساخت. با وقوع جنگ جهاني اول سراسر جهان را جنگ فرا گرفت، و به كارگيري انديشه‌هايي نظير كمونيسم و ناسيوناليسم نشان داد كه كشورها مي‌توانند بسيار فراتر از مرزهاي خود بر جهان تاثير بگذارند. مجموعه اين تحولات دنيايي را به وجود آورده است كه آن را جهان معاصر مي‌ناميم.

بنجامين فرانكلين نه تنها در سياست، علم و امور اجتماعي پيشگام بود، بلكه بر شكل‌گيري بسياري از ابعاد انقلاب آمريكا تاثير گذاشت. اختراعات او همچنان كه زندگي آمريكاييان را ارتقا مي‌بخشيد، روحيه استقلال طلبي را نيز در مستعمرات به وجود مي‌آورد. فرانكلين، در مقام نماينده سياسي ايلات متحده نوظهور، همچنان به نمايندگي مملكتي ادامه مي‌داد كه بنيانگذاري‌اش موثر بود.

چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 3,249
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6256

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری