خانه » خانواده » شکستگی دست و پای کودکان در فصول گرم سال شیوع بیشتری دارد

شکستگی دست و پای کودکان در فصول گرم سال شیوع بیشتری دارد

شکستگی ناشی از فشار طولی، شکستگی صفحه رشد در کودکان بیشتر مشاهده می‌شود و با توجه به فصل تابستان و جنب و جوش و بازی بیشتر کودکان در این فصل، ...

شکستگی ناشی از فشار طولی، شکستگی صفحه رشد در کودکان بیشتر مشاهده می‌شود و با توجه به فصل تابستان و جنب و جوش و بازی بیشتر کودکان در این فصل، شکستگی دست و پای کودکان در فصول گرم سال شیوع بیشتری دارد.

 

ايلنا: شکستگی دست و پا در کودکان با بزرگسالان از ابعاد گوناگون تفاوت‌هایی دارد که توجه بیشتر به این مقوله عوارض ناشی از آن را به حداقل کاهش می‌دهد.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت بهداشت، مهران ستاره متخصص ارتوپد، با بیان اینکه نوع شکستگی دست و پای کودکان در مقایسه با بزرگسالان کاملا متفاوت است، اظهار داشت: بافت استخوانی کودکان در مقابل فشار، زاویه دار شدن و چرخش قدرت تحمل بیشتری داشته و زمان لازم برای جوش خوردن شکستگی‌ها نیز در مدت زمان کوتاهی انجام می‌گیرد.

وی افزود: شکستگی ناشی از فشار طولی، شکستگی صفحه رشد در کودکان بیشتر مشاهده می‌شود و با توجه به فصل تابستان و جنب و جوش و بازی بیشتر کودکان در این فصل، شکستگی دست و پای کودکان در فصول گرم سال شیوع بیشتری دارد.

ستاره با اشاره به اینکه کودکان درمرحله رشد قرار دارند اظهار داشت: با توجه به باز بودن صفحه رشد، شکستگی ممکن است سبب آسیب شود که توجه به این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

این متخصص ارتوپد خاطر نشان کرد: شکستگی‌ها بیشتر در سنین هشت تا ۱۲ سالگی در کودکان رخ می‌دهد و طی چهار الی شش هفته بهبود می‌یابد.

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,298
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6141

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری