خانه » خانواده » چرا بعد از رژیم گرفتن چاق می‌شوید؟

چرا بعد از رژیم گرفتن چاق می‌شوید؟

« چرا بعد از رژیم گرفتن چاق می‌شوید؟ » عنوان مطلبي است كه سايت سيمرغ منتشر كرده است. به گزارش ايسنا در اين مطلب مي‌خوانيم: «تحقیقات تازه یکی دیگر از قوانین ظالمانه ...

« چرا بعد از رژیم گرفتن چاق می‌شوید؟ » عنوان مطلبي است كه سايت سيمرغ منتشر كرده است.

به گزارش ايسنا در اين مطلب مي‌خوانيم:

«تحقیقات تازه یکی دیگر از قوانین ظالمانه طبیعت علیه افراد چاق را فاش می‌کند. در این بررسی‌ها مشخص شد، رژیم‌گرفتن باعث افزایش میزان هورمون‌های اشتهاآور در بدن و کاهش هورمون‌های کنترل‌کننده اشتها می شود.

اگر شما هم دچار مشکل اضافه وزن هستید، حتما چاق شدن بعد از رژیم غذایی را تجربه کرده‌اید. این بار دانشمندان به طریق علمی دلیل این پدیده را اثبات کرده‌اند.

 

کاهش میزان کالری‌های دریافتی می‌تواند سوخت و ساز بدن و عملکرد مغز را تغییر دهد. در اثر این حالت، بدن چربی بیشتری را بعد از خوردن غذا ذخیره می‌کند و مغز به شدت نسبت به غذاخوردن علاقه‌مند می‌شود.

 

این تحقیقات یکی دیگر از قوانین ظالمانه طبیعت علیه افراد چاق را فاش می‌کند. در این بررسی ها مشخص شد، رژیم گرفتن باعث افزایش میزان هورمون های اشتهاآور در بدن و کاهش هورمون های کنترل کننده اشتها می‌‌شود. اسکن‌های مغزی هم نشان می دهد کاهش وزن، انجام کارهایی مانند ورزش کردن، کنترل اشتها و مقاومت برابر غذاها را سخت‌تر می‌کند. از همه بدتر هر قدر انسان‌ها بیشتر رژیم بگیرند، اثرات گفته شده قوی‌تر می‌شود، به همین دلیل است که کاهش وزن اضافی برای بسیاری از مردم یکی از دشوارترین کارها به شمار می‌آید. این تغییرات در حقیقت مکانیسم طبیعی بدن انسان برابر رژیم گرفتن است. میزان ترشح هورمون های اشتهاآور در بدن بعد از رژیم گرفتن تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و در عین حال سطح هورمون‌های کنترل‌کننده اشتها به طور غیرمعمولی در بدن کم می‌شود. زمانی که شما ۱۰درصد از وزن خود را کم می‌کنید، بدن این شرایط را اضطراری تصور می‌کند؛ بنابراین به شدت سوخت و ساز را کاهش مي‌دهد و مصرف کالری را کم می کند. مشکل زمانی آغاز می‌شود که شما به پایان دوره رژیم خود رسیده‌ايد و شروع به خوردن می‌کنید. در این زمان که سوخت و ساز بدن کاهش پیدا کرد، چربی‌های اضافی در بدن ذخیره شده و یک‌باره وزن شما حتی از دوره قبل از رژیم هم بیشتر می‌شود.

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,132
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6133

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری