خانه » فناوری » كفش دلخواه خود را در خانه چاپ كنيد!

كفش دلخواه خود را در خانه چاپ كنيد!

يك تحليلگر گرايش پيش‌بيني كرده كه در آينده نزديك مشكل انتخاب كفش مناسب با ورود چاپگرهاي سريع و ارزان از ميان خواهد رفت. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به ...

يك تحليلگر گرايش پيش‌بيني كرده كه در آينده نزديك مشكل انتخاب كفش مناسب با ورود چاپگرهاي سريع و ارزان از ميان خواهد رفت.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به گفته جين مونينگتون، رئيس شركت تحليل بازار استايل‌سايت كه با ماركهاي معروف زارا و پرادا همكاري دارد، اعلام كرد: در يك دهه آينده به راحتي و با هزينه كم مي‌توان كفش دلخواه را در خانه چاپ كرد و مورد استفاده قرار داد.

شايد به نظر باورنكردني بيايد اما نسخه‌هاي خام و اوليه اين فناوري جديد در حال حاضر با قيمت 600 پوند از فروشگاه‌هاي الكترونيكي آنلاين قابل تهيه بوده و مانند تمام ابزارهاي كوچك فناوري پيشرفته انتظار مي‌رود كه با عمومي شدن اين دستگاهها، قيمت آنها كاهش يابد.

با اين فناوري مي‌توان رايانه را روشن كرده و پس از دانلود طراحي كفش دلخواه آن را در خانه با استفاده از يك دستگاه چاپگر سه‌بعدي چاپ كرد.

چاپ سه‌بعدي شبيه به چاپگر جوهري بوده كه جوهر را در چند لايه براي شكل دهي به يك تصوير چاپ مي‌كند. اين در حاليست كه اين دستگاه به جاي جوهر از پلاستيك ذوب شده براي ساخت يك جسم جامد استفاده مي‌كند.

صدها لايه ظريف يك ميليمتري توسط دستگاه براي توليد محصول بر روي يكديگر قرار مي‌گيرند.

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,151
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6109

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری